Çok da uzun olmayan bir zaman önce, oldukça bilge birisi “Hayat her zaman arzularımızı ve beklentilerimizi karşılamıyor” demişti ve bunun ne kadar doğru olduğunu, bu yıl çıkan her Marvel yapımıyla daha iyi anladım. Aralık ayında izlediğimiz No Way Home’un hepimizde bıraktığı müthiş heyecan, önce Moon Knight daha sonra da Doctor Strange in the Multiverse of Madness yüzünden yavaş yavaş azaldı benim için. Bu yüzden her filmin, herkes için olamayacağının daha iyi bir şekilde farkına vardım ve bu yapımlardan başka insanların benden daha fazla zevk alacağını öğrendim. Peki, bu yazar olduğum sitede sevmediğim şeyler hakkında şikâyet etmemi engel olacak mı? Tabii ki hayır! O yüzden buyurun hemen Thor: Love and Thunder filminden gelen yepyeni fragmana bakalım!

İlk fragmandan farklı olarak bu videoyu izlediğimde, açıkçası bunun tek bir film olduğuna inanmakta zorlandım. Renk paleti, karakterler, mekânlar birbirinden o kadar farklı ki tüm bunların düz bir çizgi üzerinde nasıl bir araya geldiğini anlamakta güçlük çekiyorum. Özellikle Thor: Ragnarok filminden alışık olduğumuz canlı renk paletinin bir sahnede yerini siyah-beyaz renklere bırakmasını büyük bir şaşkınlıkla izledim. Ve ne yalan söyleyeyim sadece bu sahneyi görmek için bile Thor: Love and Thunder filmine gidebileceğimi fark ettim.

Bir önceki yazımda Thor: Love and Thunder filminin, düşündüğümüzden çok daha karanlık olabileceğini ve bunu da Christian Bale’in canlandıracağı Gorr the God Butcher karakteri sayesinde olacağını söylemiştim. Bugün gelen yeni fragman beni nispeten haklı çıkardı zira gerçekten Christian Bale’in portrelediği Gorr the God Butcher şimdiye kadar gördüğüm en havalı MCU kötülerinden biri olmuş gibi duruyor. Eğer karakterin motivasyonunu bozmadılarsa ki fragmanda geçen birkaç cümleden anladığım kadarıyla bozmamışlar, MCU yepyeni bir mükemmel kötü karaktere daha kavuşmuş olur. Thanos’u saymazsak, MCU’nun uzun süre en iyi kötü karakteri olan Loki’nin de Thor filmlerinden çıkmış olması oldukça ilginç bir detay. Belki de Thor filmleri bize iyi bir kahraman vermek için değil, muazzam kötü karakterler vermek için yapılan filmlerdir.

Bunun dışında kalan kısımlar ise tam olarak benim hoşuma gitmeyen kısımlar. Yani Taika Waititi’nin mizahını bir türlü tam olarak sevemeyen, Thor: Ragnarok filminden hoşlanmayan biri olarak ne Thor’un Jane Foster ile Valkyrie arasında sıkışıp kalmasını ne “İlkleri unutamazsın” şeklindeki romantik göndermeleri ne de fragmanın sonunda çıplak Thor karşısında bayılan insanları eğlenceli bulmadım. Ama bir kez daha söylediğim gibi belki de çıplak Thor, benim için değildir ve başkalarını mutlu edecektir.

Siz nasıl buldunuz Thor: Love and Thunder fragmanını sevgili geekler? Marvel’ın dördüncü fazı sizi tatmin ediyor mu yoksa sizin de kafanızda bazı soru işaretleri oluşmaya başladı mı? Yorumlarınızı çok merak ediyoruz açıkçası ve onları bizimle paylaşmazsanız asla bilemeyeceğiz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Spider no way home benim için marvel dan soğutan oldu 🙁 ardına Doctor strange darbe vurdu.. Thor fragmanı güzel ama Jane in ben başka evrenden olmasını beklerdim

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.