6. Battlefront’ta Millenium Falcon Mümkün

6 Falcon

Gelelim Battlefront haberlerine. Battlefield serisi gibi, Battlefront’ta da araç binmek mümkün olacak. AT-AT ve AT-ST Walker’lar, X-Wing’ler, TIE Fighter’lar… Ama bizi en cezbeden, Millenium Falcon’a binebileceğimizin doğrulanması oldu. Oyundaki diğer “hero” karakterler gibi Falcon da belirli bir kriteri yerine getirdikten sonra açılabilecek ancak. Ama olsun, biz her türlü mutluyuz halimizden.

 

7. DICE Star Wars Külliyatına Bir Gezegen Ekleyecek

7 Sullust

Üstelik daha önce adını duyduğumuz bir gezegen! Bildiğiniz gibi Battlefront sıfırlanan Star Wars külliyatının ilk resmi oyunu. Bu yüzden de bolca yaratıcı özgürlüğü var. DICE oyuna yukarıda gördüğünüz ırkın memleketi Sullust gezegenini eklemek istemiş, fakat bu Force Awakens, Rebels, Clone Wars ya da çizgi romanlarda gözükmediği için, Lucasfilm’den gidip izin almış. Ortaklaşa bir çabayla da ortaya yepisyeni bir gezegen çıkartmışlar. Yani komple Star Wars külliyatına Battlefront’un da ufak bir katkısı var!

 

8. Battlefront’un Tek Kişilik Hikaye Modu Yok

8 Battlefront

İlk Battlefront’un bu yönde bir çabası bile yoktu zaten, ikinci Battlefront ise 501st üzerinden haritaları birbirine bağlamaya çalışmış; fena da bir iş çıkartmamıştı. PSP’ye çıkan yan Battlefront oyunları biraz daha derli toplu olunca “acaba?” dedik, ama DICE hiç o toplara girmedi. Oyunun tek başına oynanacak modları olacak, bunlarda kısa görevler halledeceğiz, ama bilinen anlamıyla bir “hikaye modu” mevcut olmayacak.

 

9. Rebels’ın 2. Sezonunda Tanıdık Bir İsim!

9 Vader

Rebels’ın ikinci sezonu yakın bir süre içerisinde geliyor; eğer izlemediyseniz, belki şu teşvik sebebi olur: Darth Vader katılıyor kadroya! Hem de öyle “ses benzeri” şeklinde değil, baya baya James Earl Jones’un sesiyle!

 

10. Klonlar Geri Geliyor

10 Rebels Clones

Ve tek geri gelen kişi Vader değil. Dizi aynı zamanda ilk defa Clone Wars sonrası bir dünyada klonları gösterecek. Yaşlı klon görmüş müydük hiç? Hayır. İşte bu sefer görebileceğiz. Diyoruz ya, külliyatın sıfırlanmasının türlü türlü faydaları var…

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.