Genel olarak geek camiasına hitap eden, geek damarları kaşıyan filmlerle ilgili haddinden fazla bir güvenlik önemli havası oluşuyor, farkında mısınız? Detayların kimseyle paylaşılması istenmiyor, paylaşılan detaylar olursa hemen geri çekiliyor, işin içerisindeki herkes olabildiğince şifreli konuşuyor… Normal bir film ile ilgili, normal bir aktör, yönetmen ya da stüdyo böyle bir şekle girme ihtiyacı hissetmiyor.

Elbette bunun sebebi bariz. Geek insan, depoya tutku koyan insan yanlış bir beklentiye sokulduysa, bir anda kontrol edilmesi zor bir yaratık oluyor. Bu sadece “ÇOKİYİ OLACAK” dendiği ama ortaya çıkan işin vasat olduğu anlarda ortaya çıkan bir durum değil. Değişikliklere de iyi tepkiler vermiyor geek insan. E film dediğin şey de, vizyona girene kadar değişen bir şey olduğundan, aşırı gizemli bir tutum kaçınılmaz oluyor.

ben-affleck-v3

Ben Affleck de bundan yandı işte. Kendisi E! News’a verdiği bir röportajda, tam metnini aşağıya koyduğumuz bir beyan verdi. O beyan, spesifik olarak yukarıda anlattığımız sebepten oluşmuş bir geri basmanın sembolü. Affleck çıktı, ve daha üç gün önce açıkladığı The Batman film ismiyle ilgili “keh keh, olur mu canım öyle şey ya, ben onu öylesine dedim” gibi bir açıklamada bulundu. Elbette içeriden birilerinin dürtüklediği aşikar. Ancak bana soracak olursanız, bir kere bu pim çekildi ya? Filmin adı yine de The Batman olarak kalacaktır. Şuraya beyanı iliştiriyoruz, siz de bir okuyun, bize düşüncelerinizi söyleyin. Buyurun:

Geçen gün diyordum… Film çok uzun zamandır ortalarda. Şimdilik gerçekleşen bir Batman filmi yok, hâlâ çözmeye çalışıyoruz, bütçeyi ve senaryoyu hazır etmeye çalışıyoruz. Ve birisi de dedi ki, ‘adına ne diyorsunuz?’, ben de, başka bir film için promsoyon yaparken ‘İsmimiz yok, The Batman ya da Batman filmi diyoruz şimdilik’ dedim. Bunu dedim, ve herkes ‘Affleck filmin adını açıkladı’ diye yazdı.”

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.