The Death of Superman, Warner Bros’un bir süredir yaptığı en doğru şey olan DC animasyon filmleri güzelliklerine en son katılan üyemiz. Kendisine merhaba deyin! 7 Ağustos tarihinde Blu-Ray olarak piyasaya çıkmaya hazırlanan Jake Castorena ve Sam Liu yönetimli, metnini de Jim Krieg’in kaleme aldığı animasyon filmi aynı isimli meşhur Superman hikayesinden uyarlanıyor. Buyurun fragmanını şöyle iliştiriyoruz. İzleyin.

Şimdi, içinizden bir yerden “Yav Allah Allah?” diye bir şey geçtiyse merak etmeyin yalnız değilsiniz. Bu hikaye daha önce Warner Bros tarafından animasyon olarak 2007’de Superman: Doomsday olarak uyarlanmıştı. Hatta projenin yapımcılığı ve yönetmenliğini bizim canımız ciğerimiz Bruce Timm üstlenmişti iki farklı isimle birlikte. Fakat o projeye kazan kaldıran ve yetersiz bulan hayranlar olmuş ve bu hayranlar da Warner’ı yeterince darlamış olacak ki, Warner “The Death of Superman” filmini “bu sefer doğru yapacağız” diye duyurdu.

Bu doğru yapma sürecinin bir parçası da hikayeyi iki parça olarak anlatmayı kapsayacak. Bildiğiniz gibi çizgi roman tarihinin en ikonik sahnelerinden birine, Superman’in Doomsday ile dövüşü sonrası Lois Lane’in kollarındaki ölümüne konu olan unutulmaz hikayenin ardından Reign of the Supermen isminde bir devam yayınlanmış; bu devam hikayesinde de Superman titrini devam ettirmeye çalışan Superboy, Steel, Eradicator ve Cyborg Superman gibi kahramanlar ortaya çıkmıştı. Tabii burası çizgi roman olduğu için bir süre sonra Kal-El geri döndü. Diğer kahramanlar da kendi köşelerine çekildi.

Elbette bu projeyle ilgili akla ilk gelen ve -dürüst olalım- can da sıkan bir diğer detay da filmin anlattığı hikayenin daha yeni Dawn of Justice – Justice League filmlerinde işlenmiş olması. Daha önce 2007’de de animasyona uyarlandığını düşünürsek insanın iyice tadı kaçıyor. Öte yandan yorgan döşek doksan dakikalık, çerezlik izlenmeye müsait bir animasyon film olacak. Çok da şahsi bir hakaret olarak alasımız gelmiyor bu yüzden. Başrollerini Jerry O’Connell, Rosario Dawson, Nathan Fillion, Matt Lanter, Jason O’Mara, Rebecca Romjin ve Lex Luthor rolünde Rainn Wilson’ın paylaşacağı filmi izleyesimiz var yani açıkçası. Sizin?

,

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.