Fyodr Dostoyevski’nin 1846 tarihli kısa romanı Öteki‘nden uyarlanan The Double filmi için yayınlanan fragman, açıkçası şimdiye kadar geçen senenin en merak uyandırıcı fragmanlarından biri olmayı 30. saniyesi geçmeden başarıyor Jesse Eisenberg’in Now You See Me‘de üzerinden atmaya başladığı “nerd çocuk” imajı, bu festival filminde de yıkılmazsa artık hiç yıkılacağını sanmıyoruz.

Ama muhtemelen The Double’da yıkılacak.

Bu bir nevi Eisenberg’in Lex Luthor rolünde ne kadar başarılı olacağının da bir sınavı. Zira Dostoyevski’nin eseri The Double, hayatı kendisinin bir taklidi tarafından ele geçirilen Yakov Petroviç Golyadkin‘i konu alıyor. Golyadkin’in kendisi kolay eziklenen, biraz omurgasız bir karakter ama taklidi özgüvenli, dışa dönük ve hareketli. Eisenberg ilk kısmı halledebileceğini taa 2009’da Zombieland‘de kanıtlamıştı zaten. Eğer ikinci kısmı da başarıyla oynarsa, benim kendi payıma kendisinden en azından ilginç bir Lex Luthor izleyeceğimize dair şüphem kalmayacak.

the double

Filmin bir diğer baş rol oyuncusu da Tim Burton’ın uyarlamasında Alice’i oynayarak parlayan Mia Wasikowska. Kendisi de zaman zaman yazık bir biçimde sadece güzelliğiyle hatırlanan bir oyuncu. Yazık, zira The Kids Are All Right ve Only Lovers Left Alive‘da gayet güzel performanslarla karşımıza çıkmıştı, bunda da çıkacak gibi duruyor.

Fragman aşağıda. The Double 4 Nisan‘da Birleşik Krallık’ta vizyona giriyor. Ülkemiz için vizyon tarihi (bu tip festival filmlerinde daima olduğu gibi) belli değil. Peki bu bizi durdurur mu? Durdurmaz.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.