Son on yılda çıkan süper kahraman filmlerine, duyurulan projelere ve tabii söylentisi kulaktan kulağa dolaşan potansiyellere baktığımızda adını kara talihliler listesine üst sıralardan yazdırabilecek karakterlerin başında Flash gelir. Bundan tam yedi yıl önce duyurulan, o günden beri tam üç tane yönetmen eskiten ve iki kere de vizyon tarihini ötelemek zorunda kalan film ayrıca bir kere de isim değişikliğine uğradı.

Başlangıçta adı Flashpoint olan fakat vardığımız noktada, her ne kadar aynı isimdeki hikâyeye dair ögeler içerecek olsa da artık The Flash olarak bildiğimiz film, bir ara iptal bile edilebilir diye beklerken, sonunda filmin çekimlerine başlanması ve setten görüntülerin gelmesiyle en azından yapım süreci için pek de bir problem kalmadığına emin olmuştuk. Bugün ise bunu tescilleyebiliriz çünkü filme dair ilk resmi görüntüler, 16 Ekim’de düzenlenen DC Fandome etkinliğinde, hayranlarla paylaşıldı.

Her ne kadar Ezra Miller sunumu yaparken “Elimizde fragman veya teaser oluşturabilecek kadar görüntü yok henüz’’ dese de bu videoya teaser diyebiliriz. Kısacık görüntülerde dikkat çeken iki şey var: Biri yeni kostüm, diğeri ise iki tane Barry Allen görmek. İlkinden başlarsak Justice League filmindeki kostümü sevmeyen biri olarak bu değişiklikten memnun kaldım. Kask kısmı daha iyi olabilirdi ama bayağı bir gelişme var yine de. İki Barry Allen kısmı ise setten sızan fotoğraflar sebebiyle çok sürpriz olmasa da filmde nasıl bir hikâye anlatılacağını merak ettiriyor. Flashpoint çizgi romanlarından esinlenen film, belli ki o hikâyeye birebir sadık kalma derdinde değil.

Flash, Batman’den sonra en sevdiğim DC karakteridir. Ne yazık ki çizgi romanlar dışında sevdiğim bir uyarlaması olmadı hiç. Ezra Miller’ın role seçilmesi de bu durumu sadece devam ettirdi. En azından “şapşallık” seviyesini biraz azaltmalarını umuyorum bu sefer. Ayrıca film için tüm heyecanın Michael Keaton’ın Batman olarak dönmesine dair olması ve Flash’in kimsenin umrunda olmaması da bir yandan komik geliyor, diğer yandan da bu durum, Warner Bros’un “Yapamıyorsan içine Batman koy” tembelliğini hatırlatıyor.

Ben Affleck’i muhtemelen kısa bir rolde, son kez Batman olarak göreceğimiz; Superman’in farklı bir çeşitlemesine tanıklık edeceğimiz ve DCEU’yu, birçok geçmiş olaydan arındırıp, evrene yumuşak bir yeniden başlangıç imkânı sunacağını tahmin ettiğimiz film hakkında kafanızda nasıl bir beklenti var? Umudunuz var mı? Tek heyecan sebebiniz Batman nostaljisi mi? Ezra Miller, Barry Allen’a yakışıyor mu? Bu tür sorular ve daha fazlası için speedforce‘la geleceğe giderek filmi seyredin ve sonra zamanımıza dönüp net cevaplarınızı bizimle paylaşın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.