Bildiğiniz gibi DCEU’nun bünyesindeki The Flash filmi, bir süre önce yönetmenini kaybetmişti. Hem de bir değil, iki kere. Evvelinde filmi yazan Phil Lord & Christopher Miller ikilisinin yönetmesi bekleniyordu, ama onların başka meşkaleleri çıktı ortaya. Akabinde filmin direksiyonu Seth Grahame-Smith’e teslim edildi. Fakat bir süre sonra Grahame-Smith de terk etti projeye. Onun yerine de Dope’un yönetmeni Rick Famuyiwa dahil edildi boşalan pozisyona. İyi de bir seçimdi açıkçası, filmle ilgili heyecanlandırdı.

Şimdi işin öteki heyecanlı kısmına geliyoruz: Oyuncu seçimi. Vakti zamanında Flash’in hangi rollere oyuncu baktığını şurada açıklamıştık. Oradakilerden biri de Iris West’ti. Filmde belli ki Flash’in yavuklusu olma görevini üstlenecek Iris West için oluşturulmuş üç kişilik bir kısa liste var şimdi elimizde. Ama şimdiden söyleyelim, sinirlenecek olan sinirlensin: büyük ihtimalle Iris West, New 52’da ve CW dizisinde olduğu gibi Afro-Amerikalı olacak. Aranan aktrisler o yönde.

Flash Ladies 3

Üç kişilik bir liste var demiştik, bunlardan bir tanesi Lucy Boynton. Kendisi listedeki tek beyaz aktris ve muhtemelen de en tanınmayanı. Boynton 1994 doğumlu, İngiliz bir aktris. February ve Sing Street rolleri kayda değer olarak tanımlayabileceğimiz tek yetişkin rolleri muhtemelen –fakat küçükken Miss Potter’daki rolüyle ödüller kazanmıştı. Onun haricinde ikinci adayımız da İngiltere’den. Aslen müzisyen olan, fakat 50 Shades of Grey ile birlikte oyunculuğa da inceden giriş yapan Rita Ora, listenin diğer elemanı. O da 1990 doğumlu, ki bu da DC’nin 1992 doğumlu Ezra Miller’ın yaşına yakın aktrisler aradığını gösteriyor.

Üçüncü adayımız ise en güçlüsü. Listenin tek Amerikalısı Kiersey Clemons, muhtemelen aktör olarak en başarılı da isim listedeki. Extant’tan Lucy, Transparent’tan da Bianca olarak hatırlayabileceğiniz Clemons, aynı zamanda yönetmen Famuyiwa’nın çıkış filmi Dope’da da Diggy karakteriyle boy göstermişti; yani bu bakımdan da net bir avantajı var. Dürüst olmak gerekirse, bize listedeki tek geçerli isim buymuş gibi geliyor. Ora ve Boynton, şu raddede sağlıklı tercihler gibi durmuyorlar. Bizim oyumuz Clemons’tan yana yani. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.