4. Abrams Jar-Jar’ı öldürmeyi bir düşünmüş!

04 Jar Jar

Malumunuz, yeni üçlemenin algılanan kötülüğünün en dev sembolü Jar-Jar Binks oldu seneler içerisinde. Anlaşılan o ki, Abrams da bu hisleri paylaşıyor. Vanity Fair’e yaptığı açıklamada Amerikalı yönetmen filmin bir sahnesine Jar-Jar’ın kemiklerini koymayı düşünmüş. “Üç kişi fark ederdi, ama fark eden mest olurdu” diyor yönetmen. Görüyoruz, ve arttırıyoruz; bence Abrams filmi Jar-Jar’ın mezarının başında açsın, temsili olarak prequel üçlemeyi gömsün!

 

5. Ford’un meseleden memnun olması şaşırtmış!

05 Ford

Eski Star Wars filmi, bu tip “franchise” dediğimiz gişe filmlerinde oynamanın çok da hoş görülmediği yılların çocuğudur. O yüzden de mesela Obi-Wan’ı oynayan rahmetli Alec Guiness’in filmi sadece para için çektiği, ne hayranlarından ne de etrafındaki alt kültürden hiç haz etmediği yaygındır, bilinir. Vaktiyle böyle şeyler Han Solo’yu oynayan Harrison Ford için de söyleniyordu. Bunlar Abrams’ın da kulağına gitmiş olacak ki, o da Ford’un geri dönmekten hiç memnun olmamasını bekliyormuş. Fakat resmen çocuklar gibi şenmiş usta aktör.

 

6. Sette ağlamalar gırla!

06 Emotional

Kevin Smith “Millenium Falcon’a adım atınca ağladım” demişti; Abrams “11 yaşında bir çocuğa dönüyorum” diye beyan verdi. Eski kadro hafif bir ağlaşmış, yeni çocuklar da illa ki bir sevinç gözyaşı dökmüşlerdir. Vanity Fair’in haberine göre resmen herkes en az bir damla gözyaşı katmış set dekorasyonuna. Ziyaret edeninden, mürettebata, teknik ekipten yönetici kısmısına kadar. Valla ne yalan söyleyelim, o fragmanın son sahnesini düşününce, biz de hak vermeden edemiyoruz!

 

7. Ve son olarak.

07 VF Cover

O meşhur resim. Hayırlı olsun!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Yorum

  1. Onur Ayanoğlu Cevap ver

    Çok güzel yazı elinize sağlık gelsin artık şu film sabır taşımız çatlamakla kalmadı toz oldu.

  2. JJ Abrams’ı sevmeyecek olsam bile (ki nötrüm), inşa odaklı yapacak olması “vay be, helal” dedittirir. Bu konuda eski kafalı değilim ama o (LOTR’un aksine) Hobbit’te Bilbo’nun evi için bile yeşil perde konduğunu görünce böyle bir soğuma geldi CGI’dan.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.