Gümbür gümbür gelmekte olan The Incredibles 2’nin seslerini duyuyor musunuz? Kulak kabartmanıza, dikkatle dinlemenize gerek bile yok; çünkü basbayağı davul zurna çalarak geliyor kendisi!

On dört senelik koca bir ara sonrası ikincisi geliyor The Incredibles’ın ve bir zamanların çocukları, şimdilerde bu film için inanılmaz heyecanlı bir bekleyiş içinde. İlk filmin tam da sonlandığı yerden devam edecek olan The Incredibles 2, dağlara taşlara haykırarak sinema salonlarını alt üst ediyor şu sıralar. Rekor kıra kıra, paralarla banyo yapa yapa Disney’e hazine olmaya devam ediyor. Arkadaşlar şaka falan değil ama The Incredibles 2, daha tüm dünyada gösterime bile girmeden 180 milyon dolarlık açılış haftası yaptı ve tüm zamanların en büyük açılışını yapan animasyon unvanını sırtlandı. Ha, sadece animasyon alanıyla sınırlı kalmadı, üstüne bir de en büyük sekizinci açılış yapan film sıralamasını da kapıverdi. Aklınız alıyor mu bunu? Öyle Avengers’mış, yok ünlü yönetmenlerin klas filmleriymiş falan değil bu ha; dikkatinizi çekiyoruz: THE INCREDIBLES. Sırf çocuk filmleri diye küçük görülen animasyon türünün pırlantalarından.

incrediblescrop

2004’teki The Incredibles, açılışında 70 milyon dolar ve toplamda 633 milyon dolar gibi bir kâr ile Disney’in göz bebeklerinden biri olmuştu. O yıllarda ne Marvel ne de DC bu kadar etkin değildi, haliyle koca bir neslin ve hatta daha da büyükler için ideal süper kahraman filmi konseptini tek başına sırtlanmıştı. E yıllar geçti, teknoloji gelişti ve sektör çok değişti. Şimdilerde saymaktan yorulacağımız kadar çok süper kahraman temalı yapım olduğu için, The Incredibles ister istemez bir mihenk taşı olarak uzaktan uzaktan gülümsüyordu bu vakte kadar yalnızca. Vakti zamanında o heyecanı canlı canlı tadamayanlar, bu doymuş sektör içinde daha çok vakit geçirmiş olanlar da ister istemez burun kıvırır oldu zamanla. Ama gel gelelim Pixar’ın bu göz bebeğinin değerini bilenler, hiçbir zaman sevdalarından ve ilgilerinden vazgeçmedi. Zaten 14 sene sonra ikincisi geliyor diye halay çeken güruh da tam bu yüzden çok değerli.

incredibles_family_hug

Çok fazla beklentim olduğundan mıdır bilmem ama iki sene evvel hayal kırıklığına uğradığım ve birazcık darıldığım Finding Dory de 135 milyon dolar ile bir zamanlar rekoru elinde tutuyordu. 2017 yılında da 174 milyon dolarlık açılış ile Disney’e altın yağdıran Beauty and the Beast ise bu unvanı üstlenmişti bir süredir. Ama şu günlerde daha tüm dünyayı açılmayı bırakın sadece yerel sinemalarda (Amerika) gösterime girerek rekorları paramparça etti The Incredibles 2 ve şu an önünde hiçbir engel yok gibi. Şaka maka, gelen eleştirmen yorumları da son derece olumlu; film şahane diyorlar. Bir devam filmi olarak gayet başarılı bulunan ve her süper kahraman severini heyecandan kudurtan The Incredibles 2, bu yazın da ilk animasyon filmi.

Biz son derece heyecanlıyız bu film için. Bu kadar büyük ve gümbür gümbür bir açılış yapan The Incredibles 2 için sonrasında üzülmemek için beklenti yükseltmek istemiyoruz da ama arkadaşlar hak verin: İNANILMAZ AİLE BU! Üstelik gişe sonuçları da çok umutlandırıyor. Ne yapsak yahu? IMDB’deki bilgiye göre 28 Eylül olarak ülkemizde gösterime girecek olan The Incredibles’ı nasıl beklesek, ne dersiniz?

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.