Phase 4’te göreceğimiz filmler açıklandığında en garipsediğim duyurulardan biri, Thor’a devam filmi geliyor olmasıydı. Hele bir de bunu, Jane Foster rolüyle hiç de kayda değer bir performans göremediğimiz Natalie Portman’ı da MCU’ya geri çağırarak yapıyor olması, iyice garibime gitmişti. Tabii ki Taika Waititi’ye güveniyordum ve üçüncü Thor filmi Ragnarok’u da beğenmiştim ama devam filmine dair heyecan seviyemi uzun bir süre düşük noktalarda tuttum.

Setten görseller geldi, kadroya Russel Crowe’un da eklendiği söylentileri yayıldı; Christian Bale, Gorr the God Butcher olarak geliyor dendi filan. Taika Waititi ve Chris Hemsworth’un bir arada durduğu ve sevgili Asgardlımızın kollarının kalınlığını hesaplayamadığımız bir kamera arkası görseli de gelmişti hatta. Sonra uzun süre filmden pek de haber alamadık ki zaten izlememize de daha vardı. Dün önümüze düşen promo görsel ise bir sürprizdi ama tabii, sevinçle kabul ettiğimiz bir sürpriz.

Görselde en çok sevdiğim ve dikkatimi çeken şey, Jane Foster Thor’unun, miğferini takacak olması. Bu tür aksesuarları live-action işlerde görmeye bayılıyorum ve Thor’a ilk filmde yaptıkları gibi, beş dakika taktırıp filmin geri kalanında kafasında olmayacağını düşünmek bile istemiyorum. Anladık, Hollywood yıldızısınız ve eminim sözleşmelerinizde “Suratım en az şu kadar gözükecek” gibi maddeler de vardır ama en azından aksiyon anlarında kafanda görelim, he mi benim Thor’um! Görselde dikkat çeken bir diğer şey ise tabii ki yukarıda da bahsettiğim kamera arkası paylaşımı sebebiyle bildiğimiz, gerçek olan kaslı Thor’un geri dönüyor olması. Filmde kendisi belli ki bir süre askılı gömleğiyle rock & roll takılıp, bir sahil kasabasına yerleşmiş olacak fakat sonradan yepyeni bir zırh giyecek. Ayrıca uzun bir aradan sonra, uzun lepiska saçları ile de L’Oreal reklamlarına kaldığı yerden devam edecek.

Sona gelmeden iki tane endişemi söyleyeyim. Bu filmin Asgard’ın yeni kraliçesi olan Valkyrie’nin, tahtında kendisine eşlik edecek bir partner arayışında olacağı ve bu adayın da Jane Foster olacağı söyleniyor. Lütfen bunu yapmayın! Eski sevgilinin, arkadaşın ile birlikte olması çok rahatsız edici. İkinci diyeceğim şey ise aşırı kişisel bir durum farkındayım ama keşke, suratında Marvel Cinematic Universe’e dair zerre heyecan göremediğim; sırf alacağı çek için orada olduğu, Comic Con’daki duyuruda bile besbelli olan Natalie Portman’ı değil de Sif’i canlandıran Jamie Alexander’ı Thor olarak görseydik be! Ben de dünkü çocuk değilim, tabii ki çoğu oyuncunun umurunda değil bizim kadar fakat biraz heves göster, rol yap ha?

Thor’a gelecek olan devam filmi sizde ne tür bir etki oluşturuyor? Taika Waititi’nin Ragnarok ile gittiği yola sövenlerden misiniz yoksa onu övenlerden misiniz? Chris Hemsworth’ü MCU’da daha ne kadar Thor olarak izleriz? Natalie Portman için benim hissettiklerimi hissediyor musunuz? Cevaplarınızı, Heimdall’a açtıracağınız bir geçit kapısıyla Asgard’a uğrayarak, esnaftan topladığınız bilgiler ile beraber bizlere ulaştırın.

Editör Notu: Bu yazının yayımlanmasından sonra Taika Waititi, posterin resmi olmadığına yönelik bir tweet attı. Söz konusu tweet için şuraya bakabilirsiniz. Hususi görüşler de barındıran bu yazıyı kaldırmak yerine, böyle bir düzeltme eklemeye karar verdik. Sevgiler.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.