Thor: Ragnarok’la ilgili olan düşüncelerimi tekrar, tekrar anlatmak artık bir noktadan sonra mutfak lavabosunda unutulan dibi tutmuş tencere hissiyatı verecek, o yüzden sil baştan girme niyetinde değilim. Böyle bir film var. Saçma sapan komedi videolarıyla tanıtım yaptılar. Komik bulmadım. Filmin logosunu ilk görünce herkes gibi ben de şaka sandım. Aynı anda “En komik filmimiz” ve “3. fazın Winter Soldier’ı” laflarını duyunca çoğunuz gibi ben de kafa karışıklığı yaşadım. Şu an için masadaki kartlar bu.

Ha pardon, bir de Entertainment Weekly’ye geçen gün düşen fotoğraflar var. Bunlar set fotoğrafları. Yani bunların üzerine daha CGI gelecek, efekt gelecek, filtre gelecek, color correction gelecek oğlu gelecek. Elbette bundan daha profesyonel gözükecek fotoğraflar. Ama seziyorsunuz değil mi? Bir gömüş gelecek. Bir sert çıkış gelecek, o yüzden öncesinde böyle yolu yapılıyor. E ertelemeyelim biz de o zaman kaçınılmazı: Okey, bundan daha iyi gözükecek elbette filmin son hâli, ama gerçekten o son hâl ile ilgili iyi mesajlar vermiyor.

Yani gerçekten, mesleki mecburiyet harici hiçbir şey şu an benim kafamda “Thor: Ragnarok’a sinemada gidilmesi için geçerli sebepler” kategorisine madde eklemiyor. Sebepleri de çok bariz, belli başlı şeyler. Cate Blanchett’in suratına ergen gibi makyaj yapılmış. Thor’un saçları bir One Tree Hill kıvamına budanmış. Neden anlamadığım bir şekilde sanat yönetiminde “Arkadaşlar kullanmadığımız parlak renk kalmasın” anlayışı güdülmüş. Loki bile ekstra bir lakayıt gözüküyor.

Jeff Goldblum’un başına geleni ise anlamak mümkün değil. Gerçekten, vakti olan biri varsa rica ediyorum Cem Yılmaz ve Ömer Faruk Sorak’a bir mail atsın çünkü Goldblum sanıyoruz Ragnarok’ta Bumarın oğlu Timarın oğlu Humar rolüyle karşımıza çıkacak. Yani gerçekten, bunlar parça parça bir şey ifade etmiyorlar; ama filmin ilk videosu olarak “komik” bir kısa film çekilmesi, o logo, o beyanlar, bu fotoğraflar… Yani filme nereden tutunalım ey geek? Şu an nesine coşalım Ragnarok’un?

“Vay be ne dudak makyajı” mıdır mesela?

Resimler şu şekilde:

Thor: Ragnarok (2017) Grandmaster (Jeff Goldblum)
Thor: Ragnarok (2017)
Bumarın oğlu Timarın oğlu Humar (Jeff Goldblum)
Thor: Ragnarok (2017) L to R: Bruce Banner (Mark Ruffalo) and Thor (Chris Hemsworth)
Thor: Ragnarok (2017)
Bruce Banner (Mark Ruffalo) – Thor (Chris Hemsworth)
Thor: Ragnarok (2017) Loki (Tom Hiddleston)
Thor: Ragnarok (2017)
Loki (Tom Hiddleston)
Thor: Ragnarok (2017) Valkyrie (Tessa Thompson)
Thor: Ragnarok (2017)
Valkyrie (Tessa Thompson)
Thor: Ragnarok (2017) L to R: On set with Tessa Thompson (Valkyrie) and Director Taika Waititi.
Thor: Ragnarok (2017)
Tessa Thompson (Valkyrie) – Taika Waititi (Yönetmen)
Thor: Ragnarok (2017) L to R: On set with Tessa Thompson (Valkyrie), Director Taika Waititi and Chris Hemsworth (Thor).
Thor: Ragnarok (2017)
Tessa Thompson (Valkyrie) – Taika Waititi (Yönetmen) – Chris Hemsworth (Thor)
Thor: Ragnarok (2017) Hela (Cate Blanchett)
Thor: Ragnarok (2017)
Hela (Cate Blanchett)
Thor: Ragnarok (2017) Thor (Chris Hemsworth)
Thor: Ragnarok (2017)
Thor (Chris Hemsworth)
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.