Hollywood’un en ilgi çekici yönlerinden birisi de oyuncu ve yönetmen iş birlikleridir. Bu pozisyonlardaki insanların birbirleriyle olan uyumu ortaya daha iyi işler çıkmasına yardımcı olur genelde. Aklımıza hemen Johnny Depp ve Tim Burton, Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese, Steven Spielberg ve Tom Hanks ikilileri geliyor tabii düşününce. Bunlar dışında gözden kaçırılmaması gereken ikililerden bir diğeri ise Tom Cruise ve Christopher McQuarrie. Özellikle Mission Impossible serisinin dördüncü filminden beridir çıtayı her seferinde daha da yukarı ilerleten ikili en son Top Gun’ın devam filmi Top Gun: Maverick ile de son yılların en büyük gişelerinden birini yaptı hatırlayacağınız gibi. Deadline’ın yaptığı habere göre ise bu ikili daha uzun yıllar birlikte çalışmaya hevesli.

Tamı tamına üç farklı proje üzerinde daha çalışmayı planlıyorlar ve bunların bir tanesi müzikal, bir diğer seri olma potansiyeline sahip bir aksiyon filmi, sonuncusu ise 2008 yapımı Tropic Thunder’ın ikonik karakterlerinden Les Grossman’la ilgili bir proje. Tabii hazır bu ikiliden bahsetmişken McQuarrie’nin yapımcı koltuğunda oturacağı ve Tom Cruise’un yine başrolde olacağı uzayda çekecekleri filmi de anmadan olmaz. Universal filmi yayınlayacak firma olacakken, NASA ve Elon Musk’ın şirketi Space X de yine projeye katkıda bulunacak şirketler olarak geçiyor.

Henüz Top Gun’ın devamını izlememiş olsam da bu ikilinin birlikte yer aldığı projeler genellikle üzmüyor. Dolayısıyla bahsi geçen filmlerin hepsini merak ediyorum bir miktar. Tabii en çok ilgimi çekeni yeni bir seri olması ihtimali bulunan aksiyon filmi. İnşallah Jack Reacher filmi gibi yavan olmaz da heyecan ve akıcılık açısından Mission Impossible filmlerine daha çok benzer. Bu arada Tom Cruise’un da altmış yaşına merdiven dayadığını hatırlatmak istiyorum bir yandan. Tüm bu projeleri yaparken aradan ne kadar zaman geçecek, yetmiş yaşında da hala o meşhur koşma sahnelerini mi çekecek göreceğiz.

Tom Cruise’u sever misiniz? Sizce en iyi yönetmen ve oyuncu ikilisi hangisi? Tom Cruise nasıl hala yaşını göstermiyor merak ediyor musunuz? Müzikal filmi sizde de ‘’Ne alaka?’’ hissi uyandırdı mı? Görüşlerinizi bize başka bir yorum yazarı ile iş birliği yaparak gönderin.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.