Transformers filmleriyle ilgili hissiyatınız nedir bilmiyorum; belki de bunu söylemem de biraz ayıp ama, eğer bu hissiyatlar “film çok iyi ya” seviyesindeyse ben onlara pek inanmıyorum. Yani başka bir şeydir sevilen gibime geliyor, belki “işte patlamalar falan, güzel kafa dağıtma”dır kurulması gerek cümle, “otopilotta izleyince parlak parlak güzel geliyor” da olabilir. Ama bütünüyle iyi film demek, yani ne bileyim, iyi film konseptine ayıp gibi geliyor bana.

Ama işte bir şekilde, çok geniş bir kitleye ulaşıyor Transformers serisi. O kadar ki, her filmi milyar dolar barajını rahat aşar oldu. Bu da Paramount’un altın yumurtlayan tavuğu kesmeye sıfır niyetli olması anlamına geliyor. Bu bağlamda da geçtiğimiz gün, 2017, 2018 ve 2019’da üç yeni Transformers filminin geleceğini duyurdular. Yalnız burada şöyle bir detay var, seri Star Wars’ın son iş modeline özenecek. Bir ana film, bir yan film ve tekrar bir ana film çıkacak karşımıza sırasıyla.

BumbleBeeBar640

Hatırlayacaksınız, sizlere Akiva Goldsman önderliğinde kurulan bir yazar ekibinin, Transformers serisine bir paylaşılmış evren üretmek üzere Paramount tarafından atandığını aktarmıştık. İşte o ekip, bu paylaşılmış evren uğruna ilk adımını attı. 2017’deki Transformers 5 ve 2019’daki Transformers 6 arasında ilk yan film çıkacak. Konusu? Bumblebee. Evet, 2018’de Bumblebee’ye odaklanan bir Transformers filmi gelecek.

Yani bence bu dünyalar saçması bir karar, zira ben karakteri en son Transformers 2’de bıraktığımda kendisi konuşamıyordu. Konuşamayan bir karakterin, yirmi konuşan karakter arasında arada çıkıp radyo bazlı espriler yapması pekala işleyebilir, ama tek başına film götürmek? Karakterin Optimus Prime’dan sonra Autobot’ların en popüleri olduğunu biliyorum, ama ne bileyim? Zaten kötü bir karardan –Transformers’a paylaşılmış evren biçmek– çıkabilecek en kötü karar gibi geliyor. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.