Animasyon filmlerini; hayatımıza güzellik katan, dünyanın adı konulmamış sekizinci sanat dalı görüyorum ben. Bu noktada yedinci sanat dalının sinema olduğunu varsayıyorum. Özellikle son yüzyılda karşımıza çıkan birçok sanat akımından emin değilim ama animasyon yapımlarının, diğer tüm sanat dalları kadar değerli olduğunu biliyorum. Yoksa Spider Man: Into The Spiderverse gibi mükemmellikleri nasıl açıklayacağız öyle değil mi? Animasyon filmlerine olan bakış açımı, bir kez daha net bir biçimde ifade ettikten sonra Guillermo del Toro imzalı Trollhunters: Rise of the Titans filminin fragmanına göz atmaya başlayabiliriz sanırım.

Dreamworks tarafından yaratılan Trollhunters serisinin devam niteliğindeki Trollhunters: Rise of the Titans, çok da yabancısı olmadığımız bir konuya; yer altından çıkan Titanlar’ın, yeryüzünü yakıp yıkmasını ve tabii ki kahramanlarımızın onlara engel almasını konu alıyor. Buraya kadar bizi şaşırtan bir şey olmasa da animasyon ve seslendirmenin kalitesi ile en azımdan benim ilgimi çekmeyi başardı. Hatta bu fragmanı izledikten sonra, daha önceki Trollhunters yapımlarına bir göz atma isteği uyandı.

Senaryosunu Guillermo del Toro, Dan Hageman ve Kevin Hageman’ın beraber yazdığı Trollhunters: Rise of the Titans filmini, Johane Matte, Francisco Ruiz Velasco ve Andrew L. Schmidt ortaklaşa yönetecekler. Yapım kadrosu bile oldukça kalabalık olan filmin seslendirme kadrosu ise çok daha kalabalık. Emile Hirsch, Lexi Medrano, Charlie Saxton, Kelsey Grammer, Alfred Molina, Steven Yeun, Nick Frost, Colin O’Donoghue, Diego Luna, Tatiana Maslany, Cole Sand, Nick Offerman, Fred Tatasciore, Brian Blessed ve Cheryl Hines gibi önemli isimler, filme sesleriyle katkı sağlayacaklar. Biz de hem seslendirme hem de yapım ekibine bakarak filmin ilgimizi çektiğini rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

21 Temmuz 2021 tarihinde Netflix’de gösterime girecek Trollhunters: Rise of the Titans filmi ile ilgili bizim diyeceklerimiz bunlar. Siz nasıl buldunuz sevgili geekler fragmanı? Animasyon ve seslendirme kadrosu sizin de ilginizi çekti mi yoksa “Gelsin de belki bakarız.” mı diyorsunuz. Yorumlara yazın, konuşalım.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.