Soru&Cevap etkinliklerinin ne kadar sıkı takipçisisiniz ya da en azından bunlara katılmayı ne kadar seviyorsunuz pek emin değilim ama size birazdan bahsedeceğim güzel haberin kaynağı aslında tam da bu etkinliklerden çıkma. Ama bir açıdan bakarsanız, bu tür olaylar hayranlar ile bazı tanındık simaların bir şekilde iletişime geçebilmesi için bulunmuş en güzel yöntemlerden biri sanırım. Normal şartlarda herhangi bir sosyal medya hesabı olmayan çoğu ünlüyü, bu tür olanaklarla soru yağmuruna tutmak oldukça kolayken, fark edilmeme durumunda üzülme ya da en azından merakınızı giderememe gibi ihtimalleriniz de var tabii. Fakat yine de o anki gelen sorulara karşı tepkilerini görmek bile bir şekilde içimizde bir kıpırtı uyandırıyor olmalı, değil mi?

Cuq3Z9YUsAAjfyB

Bu haberi ilgilendiren ve kaynaklık eden soru&cevap etkinliğimiz ise Fantastic Beasts cephesinden geliyor. 13 Ekim tarihinde http://livestream.fantasticbeasts.com/ adresinden yapılan canlı yayın çağrısı için Twitter gibi sosyal mecralarda oldukça reklamı yapıldı ve aslına bakarsanız, bu çağrıya değdi de. Yayının ortasına çat diye dalan J.K Rowling, en az girişi kadar ani bir haber patlatıverdi o sırada: Fantastic Beasts serisi aslında üç değil beş filmden oluşacakmış! 

Tabii bu haberin tam anlamıyla doğrulandığının farkına varamayan bazı hayranların Twitter ve Facebook gibi sitelerden resmi yazılı bir açıklama beklemesi gerekti bir süre için, ama elbette bu açıklama da gecikmedi. Filmin kendine ait resmi Twitter hesabından atılan tweet üzerine büyük bir çılgınlığa kapılan hayranların tepkileri her ne kadar canlı olarak göremesek de okumaya değerdi:

Tabii bu heyecan verici haberden sonra inanamayan ve biraz da Rowling’le oynamak isteyen Fantastic Beasts severler, Twitter’da atabildikleri her türden tweeti atmaya başladılar. Sürekli olarak “Beş mi film?” “Oha cidden beş film mi?” “Nasıl beş? Yedi olsun?” “Üç değil beş mi? İnanmıyoruuum!” şeklinde sorularıyla Rowling’in başının etini yiyen herkes bir şekilde hak ettiği cevabı aldı öyle ya da böyle. Hatta öyle ki, bu tweetlerin çokluğunu görüp, hemen hemen ilk yanıtladığı sorulardan birinin sonuna “İçimde, bunun yeni bir ‘bu bir prequel değil’ olayı olacağına dair bir his var.” tarzında bir açıklama bile ekledi. (Bilmeyenler için, bu prequel/sequel olayı, daha Cursed Child çıkmadan önce hikayenin ne zamanda geçeceğine dair Rowling’e yöneltilen milyonlarca sorudan kaynaklanan bir olay. O kadar çok ‘prequel mi?’ sorusu sorulmuştu ki, Rowling bir ara fazlasıyla iğneleyici cevaplar vermeye başlayıp bir süre sonra sinirine tatlı tatlı hakim olmaya çalışmıştı. Zor zamanlardı tabii…)

1111

Rowling’i bu prequel vakasına gönderme yaparak rahatsız etmek isteyen hayranların yeni uğraşı “Beş film mi?” muhabbeti de çok geçmeden patlar da gider mi emin değilim, ama bu kadın niye oturup da her bir tweete cevap vermekle uğraşıyor ben daha çok onu merak ediyorum. Zira, bu tür önemli vakitler dışında verdiği cevaplar da, kısmen de olsa boş tweetlere yanıtlar şeklinde oluyor. Çoğu hayranın düşündüğü gibi “Onları cevaplayacağı sürede işini yapardı be.” şeklindeki serzenişlerine yeri gelince ben de bu yüzden katılmıyor değilim hani. Ama yine de bazen durup “E yanıtlamayınca da suç oluyor.” diye kendi sözlerimi çürütüyorum ya, hadi hayırlısı.

Bu oldukça kısa ama heyecan verici haber hakkında ne düşünüyorsunuz bakalım sevgili geekler? Fantastic Beasts sizce üç filmlik bir seri olarak kalmalı mıydı? Yoksa beş film oldukça iyi mi? Uzatmaya değer mi? Kendine ait serisel kitapları olmayan ama yine de Rowling’in elinden çıkacak senaryo ile ilerleyecek Fantastic Beasts’in bu kadar çok filme bölünmesinin, büyü dünyasına ne gibi katkıları olabilir? Her türlü cevabı ve tepkinizi merakla bekliyoruz vallahi. Yorumları es geçmeyin, e mi?

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.