Uluslararası kriz derken, gerçekten şaka yapmıyoruz. Çocukluk arkadaşları Evan Goldberg ve Seth Rogen’ın Superbad, Pineapple Express, The Green Hornet, The Watch ve This is the End‘den sonra altıncı ortak çalışması olacak The Interview, Kuzey Kore ve A.B.D. arasında cidden diplomatik bir sarsıntı yaşandı. Bizzat The Guardian’dan alıntılıyoruz (evet, The Guardian), Kuzey Kore “bu filmin yapımcılarını gangster olarak aşağılıyor ve filmin çıkışını pervasız ve provokatif Amerikan deliliği olarak tanımlıyor”. Peki ne bu kadar sorun yaratan şey? İşte bunun cevabını aşağıdaki fragmandan alabilirsiniz.

Biz yine de küçük bir özet geçelim. Başrolde Pineapple Express ve This is the End’de olduğu gibi yine James Franco ve Seth Rogen ikilisi var. Bu sefer ünlü aktörler meşhur bir talk show’un sırasıyla sunucusu ve yapımcısını canlandırıyorlar. Talk show’un namı bir şekilde Kuzey Kore’ye kadar ulaşıyor ve komünist ülkenin yöneticisi Kim Jong-Un bu ikiliyi kendisiyle bir röportaj yapmak üzere Pyongyang’a davet ediyor. Dananın kuyruğu şurada kopuyor: CIA bir şekilde bu ikiliye ulaşıyor ve onlardan Kim Jong-Un’a bir suikast düzenlemelerini istiyor.

Yine Seth Rogen ve Evan Goldberg’in yönettiği film bu istekten sonra olan saçma olayları konu alıyor. Başrollerinde Franco ve Rogen dışında CIA ajanı Lacey rolünde Lizzy Caplan ve Kim Jong-Un rolünde Randall Park’ın olduğu film ABD’de 25 Aralık’ta, Noel günü vizyona girecek. Ülkemizde ne zaman yayınlanacağı ise belli değil.

Her halükarda ilginç ve komik bir film olacakmış gibi gözüküyor. Dürüst olmak gerekirse Kim Jong-Un ile ilgili yapılmış milyarlarca espri ve parodi arasında en masumanesi de bu olacak gibi, en azından fragman öyle bir intiba bırakıyor. Tabii Kuzey Kore’nin yine de neden tepki gösterdiğini anlamak da güç değil, neticede dünyanın algı yönetimi konusunda en kafa patlatan ülkelerinden biri bu. Biz filmimize ve keyfimize bakalım. Buyurun efendim, karşınızda fragman!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.