Underworld yıllardır bin bir şekilde kullanılmış vampirler vs kurt adamlar temasını alıp, son derece modern bir şekilde işleyerek oldukça keyifli, seyir zevki yüksek bir film ortaya çıkartmıştı. Kate Beckinsale’e olan aşkım da o filmden sonra başlar. Ama her popüler filmde olduğu gibi kalitesi giderek azalan, her biri diğerini aratan devam filmleriyle seriye bağlayıp kendi kendini yiyen filmler arasına adını yazdırmaktan kurtulamamıştı Underworld. Haliyle benim de ilgim yitip gitmiş olacak ki, beşinci bir filmin çekileceğinin haberini okuduğumu bile hayal meyal hatırlıyorum.

Ama Deadline’ın duyurduğu bu casting haberi beni hassas yerimden vurduğu için dikkat kesilmeden ve elbetteki sizlerle paylaşmadan edemedim. Halihazırda kadrosunda Kate Beckinsale, Theo James, Bradley James, Tobias Menzies gibi isimleri barındıran filmimize son eklenen oyuncu Sherlock izleyenlerin -izlemiyorsanız da son yılların en başarılı televizyon işini kaçırıyorsunuz diye ekleyeyim- Irene Adler rolüyle akıllarına kazınan Lara Pulver. Sherlock’taki rolü dışında True Blood ve Da Vinci’s Demons dizilerinde ve Edge of Tomorrow’da da küçük bir rol alan Pulver, Game of Thrones’un Telltale oyununda Lady Elissa Forrester karakterini de seslendirmişti. Ama tabii kendisinin Sherlock’taki yeri her zaman ayrı.

Lara Pulver

Bu oyuncu haberi dışında filmin yönetmenliğini Starz dizisi Outlanders’ın yönetmenliğini yapmış olan Anna Foerster üstlenecek ve böylelikle totalde 450 milyon doların üstünde hasılat yapan seride ilk kez yönetmen koltuğuna bir kadın oturmuş olacak, ki baş kahramanı güçlü bir kadın karakter olan filmde bunu daha önce düşünmemiş olmaları üzücü.Senaryosunu da Priest ve geçtiğimiz günlerde fragmanını haber yaptığımız The Last Witch Hunter filmlerinin de yazarlığını yapmış olan Cory Goodman yazdığı filmimizin planlanan yayın tarihi ise 21 Ekim 2016.

Eee geekler, Bayan Adler’ı yeniden görecek olmak sizde de ben de olduğu kadar heyecan yarattı mı?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.