Sinema tarihi “ya olsaydı” sorularıyla doludur. Buna hiç şüphe yok. Onlarca böyle hikaye vardır Hollywood’un raflarında. Mesela Will Smith “en büyük hatam” dediği günahı işlemeyip, Wild Wild West’te oynamak yerine Wachowski’lerin Neo rolü için yaptıkları teklifi kabul etseydi ne olurdu? Bryan Singer Superman Returns’de son dakikada Henry Cavill’i es geçip Brandon Routh’u terchi etmeseydi nasıl bir dünya beklerdi bizi? Ya Jar Jar Binks’i Michael Jackson oynasaydı?

michael_jackson

Evet, aynen öyle. Sinema tarihinin en nefret edilen karakterlerinden birini, dünyanın en ünlü müzisyenlerinden biri oynayacakmış az daha. Bu muhteşem bilgi, Jar Jar Binks’i canlandırma talihsizliğinde bulunmuş olan Ahmed Best’in Vice’a verdiği röportajdan çıkıp geldi karşımıza. Dilerseniz konuyu biz hiç bulandırmayalım, bırakalım Best anlatsın.

“Ben, Natalie Portman ve George’un çocukları Wembley Arena’da, Michael Jackson konserindeydik. Kulise götürüldük ve orada Michael ile tanıştık. George beni Michael’a ve Lisa Marie Presley’ye ‘Jar Jar’ olarak tanıttı, ben de bunu biraz garip buldum. Michael’ın tepkisi ise ‘Haa, tamam’ şeklindeydi. ‘Neler oluyor?’ diye düşündüm. Michael gidince, büyük bir partiye geçtik. George ile bir içki içerken, ‘Niye beni Jar Jar olarak tanıttın?’ diye sordum. O da bana ‘E çünkü Michael Jar Jar’ı oynamak istiyordu, ama rolü Thriller klibindeki gibi prostetik ve makyaj yardımıyla oynama niyetindeydi.’ George ise CGI yapmayı arzuluyordu. Benim tahminim, en nihayetinde Michael Jackson filmin kendisinden büyük olacaktı ve George bunu istemedi.”

tpm_jarjar-time-flies-in-a-galaxy-far-far-away-the-phantom-menace-cast-then-vs-now-png-143679

Yani çok net bir şey söylemek istiyorum, bunu hayatımda ilk defa duymuş olmama rağmen zerre şaşırmadım. Niye bilmiyorum. Kafamda Michael Jackson’ın Jar Jar Binks gibi uçuk bir karakteri oynamak istemesi mükemmel bir şekilde mantıklı bir yere oturuyor. İyi ki olmamış, o ayrı, ama yine de bir ara olmak üzere olduğunu hiç uçuk bulmadım. Siz ne diyorsunuz peki?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.