Ne zamandır Ghostbusters reboot’undan haber yapmadığımı fark ettim. Bir ara haftalık olarak ele almaya başladığımız Ghostbusters filminden ne zamandır ses seda çıkmıyordu. Biz de kendimizi inceden rahatsız hissetmeye, bir eksiklik yaşamaya, yokluk sancılara çekmeye başlamıştık ki, klasik Ghostbusters sevenleri sevindirecek yeni bir haber geldi de rahatladık.

Orijinal kadroda hep yancı gibi duran ama yine de kendisine has bir kitle edinmeyi başarmış, sonrasında rol aldığı Crow, Oz gibi işleriyle de takdirimizi fazlasıyla hakeden Ernie Hudson da filmde yer alacakmış. Hollywood Reporter’ın haberine göre en başta kadınlardan oluşan yeni ekibe olumsuz yaklaşan, kadro açıklandıktan sonraysa 180 derece dönüş yapan Ernie Hudson yeni filmde büyük ihtimalle konuk oyuncu olarak yer alacak. Kendisinin Winston Zeddemore olarak mı katılacağı ise halen belirsiz.

ernie-hudson-ghostbusters

Daha önceden Bill Murray ve Dan Akroyd’un da konuk olacağının açıklandığı filmde böylece geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Harold Ramis dışında tüm orijinal kadro yer alacak ve eminim ki Ramis’e saygı duruşunda bulundukları bir kısım da elbette ki olacaktır. Bu arada hayalet avcıları dışında yine eski seride sekreter Janine Melnitz rolüyle aklımıza kazınan Annie Potts ve eski filmle alakası olmasa da metal müziğin karanlık prensi Ozzy Osbourne’un da filmde konuk oyuncu olacağını da eklemiş olayım.

Hazır filmle ilgili konuşuyorken eski haberlere baktım, yeni kadromuzun yeni arabalarının önünde çekilmiş fotoğraflarına yer vermemişiz. Görmemiş olan varsa, onu da buraya iliştireyim. Daha önce gelen pek çok haberde olduğu gibi yeni kostümleri de pek bir beğenemedim ama olayın kostümlere değil, içerisindeki kişilerin rolün hakkını verip vermemesine, tabi bir de senaryonun eski tadı ne kadar yakalayıp yakalayamayacağına bağlı olduğunun farkında olduğum için negatif düşünceleri beynimden uzak tutmaya çalışıyorum.

ghostbusterslarge

Hala tam olarak yeni kadroya alışamamış olsam da, gözüm hala eski ekibi arıyor olsa da, tüm iyi niyetimle bu yeni ekibin en azından hava olarak bana o eski ruhu azıcık da olsa yaşatmasını umuyorum ve filmin gösterime girdiği 15 Temmuz 2016’da sinema salonunda olacağım.

Sizler neler düşünüyorsunuz geekler? Yeni filmden umudunuz var mı, yoksa “Geçmiş geçmişte kalmalıdır” diyenlerden misiniz?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.