Çok acayip bir dedikoduyla karşı karşıyayız sevgili geekyaparlar. Dedikodu diyorum, ama aslında baya kaynağından gelen; artık yarı-resmi seviyesine gelmiş bir şey bu. Latino Review’dan, Hollywood Reporter’dan falan duymadık. Baya Vin Diesel’in kendi resmi Facebook sayfasında yaptığı paylaşımları aktarıyoruz size. İşi acayip yapan şey bu “ipucu verme” şekli değil. İşi acayip yapan şey, Vin Diesel’in imasını ettiği şeyin MCU’da ilk defa gerçekleşecek bir şey olması. 2008’de başlayan Marvel Cinematic Universe’in tarihinde ilk defa bir aktör iki karakteri birden canlandıracak. Ve işin içinde muazzam bir ironi var. 

Şimdi her şeyden önce bir şeyi aradan çıkartalım; Vin Diesel öyle hayran trolleyen biri değil. Kendisinin geek’liği dillere destan bildiğiniz gibi. Bu adam bizden bir adam. Düzenli olarak D&D oynuyor, kendi filminin oyununu kendi yapıyor, sürekli bilim kurgu hayranlığından söz ediyor ve yaptığı işlerin çoğunluğunda da geek dünyasından besleniyor, oraya hitap ediyor. O yüzden, biz geek’lerin böyle imalara, ipuçlarına bayıldığını biliyor. Daha önce de bir sonraki işlerine ufak izler bırakmıştı, şimdi ise baya kör göze parmak çalışıyor.

Vin Diesel Inhumans

Kendisinin resmi Facebook sayfasına, yorum yapmadan koyduğu resim bu. Amerikalı aktör daha önce de Facebook’tan “Marvel’ın benim Inhuman olduğumu sandığı gibi garip bir hisse kapılıyorum” gibi bir yorum da yapmıştı. Bu resimle birlikte de mesele iyiden iyiye bariz bir hâle geldi. Fakat inanması hâlâ güç, çünkü Marvel daha önce hiç böyle bir şey yapmadı. MCU bünyesinde iki büyük rol oynayan bir aktör daha yok. Olması da mümkün değil zaten. Biz Vin Diesel’in karakterini görünce “ulan konuşan Groot” demiyecek miyiz yani?

Demeyeceğiz, çünkü büyük ihtimalle Vin Diesel MCU’daki ikinci rolünde konuşmayacak. Eğer bu dedikodu gerçekse, muhtemelen Vin Diesel Inhuman’ların kralı Black Bolt’u canlandıracak. Ona uygun tek Inhumans rolü o. Diğer erkek rolleri kendisinin alametifarika fiziğine hiç uymuyor. Ve çizgi romanları okuyorsanız, ya da bizim yaptığımız süper kahraman ansiklopedisine göz attıysanız muhtemelen biliyorsunuzdur: Black Bolt sesiyle felaket yaratabildiği için hiç konuşmuyor.

Hey ironini seveyim be Marvel! Şu işe bak. Sen adama iki rol oynatacaksın, birinde sadece konuşacak ama ekranda hiç gözükmeyecek. Diğerinde ise bizzat sahneye çıkacak, ama konuşmayacak. Valla olursa müthiş olur ki, olacak gibi de gözüküyor. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

14 Yorum

 1. Başlığı görür görmez Black Bolt dedim. İnanırsınız inanmazsınız o size kalmış 🙂 Harbiden yakışır.

 2. Hmm.. Sadece adamın tweet’inden yorum olduğu için inanmakta güçlük çekiyorum. Ama bi yandan da Vin Diesel’in iki satır konuştuğu bi rolü nasıl ve neden kabul ettiğini de anlamamıştım. Vin’i Riddick’ten ve geek’liğinden dolayı sevsem de, niyeyse Black Bolt’a bi türlü yakıştıramıyorum. Ayrıca farklı, değişik, çok da bilinmeyen birilerini bu tarz rollerde kullansa keşke Marvel diye de içimden geçiriyorum. Ama Vin bu işin altından kalkar mı, kalkar.. Yine de resmi bişey açıklanana kadar bekleyeceğim..

 3. Bu habere sevinsem de bir şeye çok takıldım. J.A.R.V.I.S. in sesi olan Paul Bettany Avengers 2 de Vision olacak diye biliyorum. Groot ve Black Bolt kadar ana karakterler değiller tabii ama belirtmek istedim. (Jarvis i karakter kabul etmiyorsanız ona da tamam derim tabii ki)

  • Yiğitcan Erdoğan Cevap ver

   JARVIS ve Vision aynı karakter olacaklar muhtemelen. Resmi açıklama yok ama her şey onu gösteriyor. Vision, JARVIS yapay zekasının yüklendiği bir robot olacak, Ultron stayla 🙂

   • haaa.. o da iyiymiş. Ant-man önce çıksaydı baya bi değişik bir film olacakmış. Orijinale daha yakın olurdu tahminen.

 4. Yani Vin Diesel’ın Black Bolt seçilmesine çok sevinecek bir kitle olduğunu sanmıyorum fakat Black Bolt ciddi bir karakter olduğundan , eşsiz gücü nedeniyle de konuşamadığından Vin seçilirse de üzülmem . Oyunculuk gerektiren bir karakter değil ama tip olarak bence de yakışmıyor …

 5. Ne güzel rol yabancıya gitmiycek bazıları işin çok detayina gidiyo işte groot oynuyor iki karakter birden olmaz falan adam belki çok iyi oynuycaz bilemeyiz

 6. Shadow in the Dark Cevap ver

  MCU deki Vin Diesel replikleri;
  Groot : I’m GROOT!
  Black Bolt : ……………….

  Tek cümle ile milyonlar kazanmak!?!

  • Fantastic Four’un film hakları 20th Century Fox’a ait bildiğim kadarıyla. Avengers Marvel Studios’a. Yani Fantastic Four ve Avengers çizgi romanda aynı evreni paylaşsa da sinemada paylaşamıyorlar.

 7. bir vin diesel hayranı olarak çok mutlu olurum zaten dr. strange de istediğim gibi benedict’e gitmişken bu çilek olur çilek 🙂

 8. Valla harika bir iş olur olsun tabi her türlü kendisine yakışır şekilde altından kalkacağına inanıyorum bize de keyifle seyretmek düşüyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.