6. Doğru Zaman Tercihi!

Warcraft Fragman 2

Jones’un ikinci en iyi kararı da, filmi geçireceği zaman dilimini nokta atışı seçmesi olmuş. Bakın, bizce World of Warcraft’ın hikayesi çok iyi. Garrosh’lar, Pandaria’lar, Draenor’a dönüşler, müthiş. Ama Warcraft evreninin en cezbedici ve hakkı yenen yeri de, şüphesiz Warcraft 1 döneminin hikayesi. Jones’un bunu seçmiş olması, harika bir karar.

 

7. Müthiş Karakterler!

10 Warcraft

Bu karar bir de harika karakterler sunuyor Jones’un önüne. Durotan ve Lothar ikilisi üzerinden, tüm İnsan / Ork kapışmasının şablonunu çıkarmak mümkün. İleride gelecek filmlere de, şahane bir temel atılacaktır böylece. Bu ikilinin üzerine bir de olağan şüphelilerimiz var, Gul’dan, Medivh, Orgrim… Her birini sinemada görmek için ayrı sabırsızlanıyoruz.

8. Müthiş Oyuncular!

Warcraft Fragman 14

Karakterlere heyecanlanmamızın bir sebebi de, onları oynayan oyuncular elbette. Film tam bir yıldızlar geçidi. Başrolleri Vikings’den tanıyacağınız Travis Fimmel ile, Maymunlar Cehennemi’nden bu tip şeylere alışık olan Toby Kebbell var. Sırasıyla Lothar ve Durotan’ımız onlar. Garona rolünde Paula Patton, Medivh rolünde Ben Foster, Llane rolünde Dominic Cooper, Gul’dan rolünde Daniel Wu ve Khadgar rolünde de Ben Schnetzer, kadronun diğer iddialı üyeleri.

9. Kaderi Değiştirme İhtimali!

fragman_warcraft

Fantastik film, çok gördüğümüz bir şey değil artık. Hele ki yüksek bütçeli bir fantastik film, neredeyse hiç yok. Warcraft, bu makus talihi değiştirebilir. Eğer tutarsa, Hollywood bu trende atlayacaktır. Şimdilerde her yanımız süper kahraman filmi ya hani? Bir beş seneye, her yanımızın fantezi janrasıyla doluyor olma ihtimali; sizi de heyecanlandırmıyor mu?

 

10. Gelecek Hayalleri!

Warcraft Fragman 17

 

Geldik son maddemize. O da belki de en önemlisi: film ileride tutarsa, hikayenin devam edebilme ihtimali. Bir noktada World of Warcraft’ta bizim oyuncu olarak başardıklarımız bile gözükebilir filmlerde. Belki karakter olarak oyuncular bile çıkarlar. Mesela şu sıralar İşCep karakteri dolaşıyor Azeroth’ta, İşCep kullanıcılarına özel görev veriyor, görevi başarıyla tamamlayanlar, çift kişilik Cinemaximum sinema bileti kazanıyorlar.

Bu arada İşCep kampanyası baya ciddi. İş Bankası, İşCep kullanıcıları için Twisting Nether’da ve Outland’de gerçekten sinema bileti kampanyası düzenliyor. 29 Mayıs’a kadar, saat 18:00 – 24:00 arasında Twisting Nether ve Outland’deki Stormwind ve Ogrimmar’da olun ve İşCep karakterlerini bulun! Eğer yeterince iyi ve hızlı bir WoW oyuncusu iseniz, çift kişilik Cinemaximum sinema bileti kazanabilirsiniz!

Kampanya detayları burada.

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.