10. Garona Halforcen’e Merhaba Diyelim

Warcraft Fragman 14

Biz ne desek, bilmeyene spoiler olur. O yüzden şunu diyoruz: Bu kişinin adı Garona. Kendisi yarı ork. Paula Patton oynuyor. Sevgiler.

 

11. O Sağ Arkadaki Yapı Bir Tanıdık?

Warcraft Fragman 15

2004-2008 yılları arasında WoW oynadıysanız, her Allah’ın günü o yapıya baktınız muhtemelen. Kendisi Dark Portal. Burada gördüğümüz muhtemelen Ork tarafı, şu an da kuvvetle muhtemel Tanaan Jungle semalarındayız. Henüz portal açılmamış, orklar işgal hazırlığı yapıyorlar. Tabi bu noktada da aklımıza şu soru geliyor: filmin ne kadarı Draenor da geçecek?

 

12. Redridge?

Warcraft Fragman 16

Burası herhangi bir yer olabilir, ama tepe üstü kaleler, kızıl kızıl kayalar falan görünce, benim aklıma direkt Redridge geldi. Redrige, ilk savaşta olmasa da, özellikle ikinci savaşta dev harap olmuş bir insan bölgesi. Filmin de konu itibariyle Warcraft 1 ve Warcraft 2‘yi birleştireceğini düşünürsek, bir “Redridge’in talanı” sahnesi mantıklı. Bakacağız.

 

13. Azeroth’un Aslanı!

Warcraft Fragman 17

Burada ciddi bir ipucu yok, sadece iki şey söylemek için resmi koydum. Birincisi, bence Travis Fimmel şahane bir Anduin Lothar olmuş. İkincisi, zırhları, dekorları, silahları falan mükemmel bir Warcraft estetiğiyle yapmışlar. Tebrik, takdir, saygı.

 

14. Bu Bir Cenaze…

Warcraft Fragman 18

Ee… bu biraz SPOILER olabilir arkadaşlar, ama fragmana koyduklarından, yine ekliyoruz. Burada çok bariz şekilde, Stormwind’deyiz. Bir tabut var. Sağda bir çiftin yanında boynu bükük duran bir çocuk var, ki kuvvetle muhtemel Varian. Ortada Anduin ve Lady Taria duruyorlar. Muhafızın da başı eğik. E abim… kimin cenazesi olduğu çok belli be?

 

15. Durotan’ın Arası Bozuk Orklarla

Warcraft Fragman 19

Belli ki film, Durotan’ın Ork klanlarıyla bozuşmasına büyük ölçüde yer verecek. Warcraft evreninin özelliği, taraflarından birinin kötü olmadığı savaşları anlatmasıdır; Horde ve Alliance biri iyi, biri kötü bir çift rakip değillerdir. Ama elbette, her hikayenin bir kötücül tarafa ihtiyacı olduğundan, o ihtiyaç Burning Legion ile giderilir. Burada da o tema bol bol işlenecek, Durotan Legion’ın boyunduruğu altına girmiş Orklara karşı dev kavga güdecek.

 

16. Pardon Kardeş, Çıkaramadık, Blackhand Miydi?

Warcraft Fragman 20

Çıkaramadık derken, gerçekten. Bir bilgi eksikliğim varsa affedin, internetin altını üstüne getirdim; ama net bir sonuç bulamadım bunun kim olduğuyla ilgili. Orgrim ya da Durotan olmadığı zaten belli. Gul’dan olma ihtimali de bana soracak olursanız düşük, zira bu kadar dik duran, böyle çakmak çakmak bakan bir karakter değil Gul’dan. O yüzden bu karakter ya Blackhand, ya da Grommash. Benim oyum Blackhand’den yana, ama oyunlardaki tipine de çok benzemediğinin altını çizmem gerek…

 

17. Biraz Peygamberlik Katalım Demişler…

Warcraft Fragman 21

Şimdi şöyle, oyunlarda Thrall Azeroth’da doğuyor. Ama burada belli ki kütüğünü Draenor’a almışlar. Aynı şekilde hikayede, Thrall’ı ailesi böyle Nil nehrine bırakılan Hz. Musa gibi salıvermiyor. Ama burada herhalde diğer filmleri de düşünerek, biraz uhrevi bir orijin hikayesi koyalım diye düşünmüşler. O yüzden net söyleyebiliriz, bu kare baya baya bir sonraki filmler için başlangıç karesidir… Tabi mevzu “Kahpe Bizans” filmine bağlanmazsa.

Bu arada dün WoW’un yeni ek paketi Legion’ın da film fragmanı düştü, onu da çevirdik. Kanalımızdan izleyin:

 

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.