Bu zamana kadar birçok ünlü aktör tarafından canlandırılan Sherlock Holmes karakteri, şimdilerde özellikle Robert Downey Jr. ve Benedict Cumberbatch isimleriyle anılıyor. Hem Benedict Cumberbatch’in Sherlock Holmes dizisi hem de Robert Downey Jr.’ın iki Sherlock Holmes filmi , geek camiasında oldukça büyük ilgi görüyor. Öte yandan her iki yapımın da yarım kalmış olması, biz geekleri derinden üzüyor… Diziyi sevenlere ne yazık ki güzel haberler veremiyorum fakat Sherlock Holmes filmini beğenerek izleyen dostlarım için büyük bir müjdem var! Warner Bros., Sherlock Holmes film evreninde geçecek iki adet yeni dizi projesi hazırlıyor hem de Robert Downey Jr. ve Susan Downey yapımcılığını üstleniyor!

The Hollywood Reporter’ın dün gece yaptığı habere göre Warner Bros, dizi-film izleme platformları HBO Max için iki adet Sherlock Holmes dizisinin erken yapım aşamasına başlamış. Guy Ritchie’nin yönetmenliğini yaptığı Sherlock Holmes ve Sherlock Holmes: A Game of Shadows filmleriyle aynı evrende geçecek dizilerin, daha önce hiç görmediğimiz karakterlere odaklanması bekleniyor. Team Downey’nin yapımcılık rolünü üstleneceği bu projelerde ayrıca her iki filmin yapımcılık koltuğunda oturan Lionel Wigram da yer alacak.

Buraya kadar her şey güllük gülistanlık. Fakat eminim haberi duyan herkes benim gibi Robert Downey Jr. ve Jude Law’ın bu yapımlarda yer alıp almayacağını merak ediyordur. Bu noktada ise ne yazık ki şimdilik verebileceğimiz güzel bir haber yok. Her ne kadar Robert Downey Jr. erken yapım aşamasına başlandığı söylenen bu iki dizinin yapımcı koltuğunda bulunsa da dizilerde Sherlock Holmes olarak yer alıp almayacağını bilmiyoruz. Gönlümüz tabii ki bir kez daha kendisini Sherlock Holmes olarak görmekten yana. Dexter Fletcher’ın yöneteceği üçüncü Sherlock Holmes filminden de haber gelmiyor zaten. Belki dizide görünce iki yüzümüz güler…

Team Downey’nin yapacağı Sherlock Holmes projeleri hakkında sizin görüşünüz nedir sevgili geekler? Bu evrende geçecek hikâyeleri izlemek istiyor musunuz yoksa hâlâ Benedict Cumberbatch’in Sherlock Holmes dizisinin yeni sezonlarını mı bekliyorsunuz? Ve geekliğin adetlerindendir diyerek en çok hangi Sherlock Holmes’ü seviyorsunuz diye sormak istiyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.