The Lego Movie’yi ne kadar sevdiğimizi, vakti zamanında yazdığımız incelemeyi okuyanlarınız hatırlayacaktır. Hemen hemen tüm eleştirmen ve okurların, 2014’te çıkan filmler arasında en görüş birliğine vardıkları iş herhalde o eser oldu. Bir anda her yer Everything is Awesome şarkısını mırıldananlarla doldu, insanların içindeki LEGO aşkı depreşti, içimizdeki çocuklar dışarıya taştı… Warner da bu yenilenen duygusal ilişkide yatan kâr potansiyelini atlamadı tabii ki.

LEGO ile ilgili film haklarını elinde bulunduran Warner Bros., 2015’e boş geçecek, fakat ondan sonra 4 sene üst üste neredeyse her Mayıs ayında yeni bir Lego filmi göreceğiz. Bunlardan ilki, bu Mayıs serisini bozan tek film. Ninjago, 23 Eylül 2016’da vizyona girmiş olacak. Ondan birkaç ay sonra, 26 Mayıs 2017’de The Lego Movie 2 gelecek ve hız kesilmeyecek. The Hollywood Reporter’ın haberine göre Warner Bros. 25 Mayıs 2018 ve 24 Mayıs 2019 tarihlerini yeni LEGO filmleri için ayırttı bile.

Film Review The Lego Movie

Buradaki en makul tahmin takdir edersiniz ki 2018’de Ninjago 2, 2019’da ise The Lego Movie 3’ün gelmesi. Fakat şimdilik kesin bir şey değil. Belki Ninjago tutmaz, yerine Warner elindeki karakterlerin LEGO filmlerini falan yapma kararı alır. Mesela sabahki önerimizi ciddiye alıp, karşımıza bir LEGO Justice League ile falan çıkarlar, olur mu olur. O zaman da size sormak lazım gelir: Warner Bros’un bu LEGO açılımı hoş mu, iyi mi? Sizce LEGO filmleri daha da gelsin mi? Ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.