Ne yalan söyleyeyim, adam ne yaparsa yapsın seviyorum. Çocukluğumda büyülendiğim pek çok filmde oynaması mıdır, üzerindeki şeytan tüyü müdür, sevimli hınzırlığımıdır yoksa rapçi geçmişi midir bilemiyorum ama bu benim itirafımdır, seviyorum Will Smith’i arkadaş. Daha öteye de gidiyorum, ailecek seviyorum kendilerini. Jaden bence Pursuit of Happyness’ta tatlıydı, Jada Pinkett bence hâlâ seksi bir kadın, o küçük kızın saçlı şarkısı bile fena değildi! Oh, yıllardır içimde tutuyordum bunu, en sonunda itiraf etmek Focus’a nasip oldu.

Will Smith Margot Robbie Focus

Zira şu filmin fragmanını izlerken de onu düşünüyordum. Will Smith‘in başrolünü geçen sene Wolf of Wall Street‘le izleyip dibimizin düştüğü Margot Robbie ile paylaştığı Focus, sırtını iki başrol oyuncusuna dayayacağı çok belli bir iş. O yüzden “hafif Cehennem Silahı tadı” dedik başta. Nasıl ki Cehennem Silahı ortak bir iş üzerinde olan iki karakterin kimyaları ve birini sempatikliği, diğerinin de karizmatikliği üzerinden tat buluyorsa; Focus da Margot Robbie’nin seksapeli, Will Smith’in de şeytan tüyünden güç alacak.

Will Smith Focus 2

Peki yine başlıktaki Ocean’s 11 tadı nereden geliyor? Mevzubahis iki karakterimiz birer dolandırıcı. Hem de Hollywood’da arketipini çok gördüğümüz, sevimli dolandırıcılardan. Will Smith işin piri, Margot Robbie de yeni yeni öğreniyor. Smith işi Robbie’ye öğretiyor, fakat işler çok sarpa sarınca bir anda her şeyi bırakıp gidiyor. Üç yıl sonrasın da da Will Smith’in karakteri yeni, önemli ve çok tehlikeli bir iş üzerindeyken Margot Robbie’ye rastlıyor… Sonrasını tahmin edebilirsiniz. Yani özetle bilmeniz gereken şey şu, Ocean’s 11’daki “yanağı sıkılmalık hırsız” tiplemelerini sevdiyseniz, Focus’u da sevmeniz olası.

27 Şubat 2015‘te vizyona girecek film Smith ve Robbie haricinde Che, 300 ve What to Expect When You’re Expecting gibi filmlerden tanıyor olabileceğiniz Rodrigo Santoro‘yu içeriyor. Filmin yönetmenleri de geçtiğimiz senelerde yayınlanan ve şahsen pek bir beğendiğim Crazy Stupd Love‘ı çeken Glenn Ficarra, John Requa ikilisi. O filmin bana sorarsanız çok tatlı bir mizah anlayışı, güzel de bir hikayesi vardı. İkili o tadı Focus’a da yansıtabilirlerse, 2015’in sürpriz eğlenceli filmlerinden biriyle karşı karşıya olabiliriz.

Fragman şu şekilde. Buyurun!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.