Çizgi romanları sık takip edenler için, devir teslim abesle iştigal bir şey değildir. Bunu daha önce de konuşmuştuk. Amerikan çizgi roman ekolü, devinimle döner. Ne Avrupa’nın iki dominant ekolü gibi eserler sınırlı sayıda hikayeler etrafında dönerler; ne de Japon ekolü gibi aynı karakterlerle sonsuzluğa doğru devam ederler. Mühim olan karakterler değil, titrlerdir biraz. O yüzden Flash, Green Lantern, Spider-Man, Ant-Man gibi karakterlerin birden fazla birbiri kadar meşhur ve belirgin alternatifleri vardır.

Ama Amerikan çizgi romanlarının sinema uyarlamaları, karakterleri –genelde en bilindik versiyonlarıyla- alıp bu pratiğe alışık olmayan kitlelerle tanıştırınca, ortada bu hissiyata hiç de uymayan bir statikleşme eğilimi baş gösterdi. Kitlelerin bu eğilimi de stüdyolarca olumlandı elbette. Peter Parker’ın on yıl içinde üçüncü versiyonunu görmemiz bu yüzden. Ama artık yavaş yavaş, bunun fizibil olmadığı vakitlere geliyoruz. Role mühür vuran aktörler yaşlanıyorlar, fakat stüdyolar işi paylaşılmış evrene döktüklerinden, artık cımbızla cerrahi müdahale yapıp reboot çekemiyorlar. Bu yüzden de yavaş yavaş, devir teslimlerin çağına doğru gidiyoruz.

all_new_wolverine_1

Eğer bu pratikten rahatsızsanız, o zaman son gelen dedikodu sizi biraz tırmalayacak; lafı yumuşatmayalım. Zira SuperHeroHype’ın aldığı duyumlara göre, Wolverine 3 ile pençeleri dolaba kaldıracağı kesinleşen Hugh Jackman’dan sonra karakterin devam etmesini isteyen Fox yetkilileri, şimdiden yedeğini pişirme planlarına başlamış. Logan perdeyi çektikten sonra yerine geçecek karakter de, yabancı değil üstelik: Laura Kinney. Nam-ı diğer X-23.

Bildiğiniz gibi X-23, an itibariyle Logan’ın Old Man Logan versiyonunun at koşturduğu All-New, All-Different Marvel evreninde güncel Wolverine olarak geziyor. Fox da buradan yola çıkıp, karakteri Wolverine 3’te bir yan rol olarak izleyicilerle tanıştıracak, akabinde izleyiciler tarafından iyi tepkiler alırsa, olası bir Wolverine 4 onun üzerinden şekillenecek. Dedikoduda bunun üzerine bir şey yok, ama elbette X-23 kendini sevdirirse ana X-Men filmlerinde de yer alacağını öngörmek uzmanlık gerektirmiyor. Peki siz ne diyorsunuz? X-23 ihtimali sizi heyecanlandırıyor mu? Yoksa Hugh Jackman bıraktıktan sonra, Wolverine ismi kimseye yar olmasın mı istiyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.