Çizgi roman filmi muhabbetleri tozlanacak fırsat bulamıyor artık, birinin muhabbeti daha zirveye ulaşmadan ötekinin bahsi açılıyor. Haliyle size haberini verecek posterler, fragmanların da ardı arkası kesilmiyor. Klavyelerimiz arada aşınmıyor değil ama onları aşındıran bizlerin durumdan hiç şikayeti yok. Hatta bu sefer daha da bir mutlulukla klavye tuşlarına basıyor parmaklarımız. Çünkü çizgi roman tarihinin en karizmatik, en gözüpek ve aramızda kalsın en çekici kadınlarından Wonder Woman’ın 3 yeni posteri ve ikinci fragmanı geldi.

Posterler hakkında çok söz sarf edemeyiz zira Diana’nın yakın çekim poz kestiği fotoğraflardan ibaretler ve posterler Wonder Woman’ı özetleyecek Wonder (harika), Power (güç), Courage (cesaret) kelimeleriyle süslenmiş. Posterleri 2. sayfada bulabilirsiniz. Bu yazıda bahsi hak eden asıl mesele ise tabii ki fragman. Bir göz atın:

Daha önce lafımızı yemiş ve Gal Gadot’un Wonder Woman olmaya çok yakıştığını söylemiştik. Kendimizi tekrar etmek gibi olmasın ama Gal Gadot, Wonder Woman olmuş arkadaşlar. BvS bize bu sözleri sarf ettirememiş olsa da ilk fragman ve şimdi de ikinci fragmanda bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Wonder Woman’da görmeye alıştığımız o dominant, gözleyici, kararlı tavrı üstüne giyebilmiş Gal Gadot. Yalnız, izlediğimizin Wonder Woman olduğuna tam ikna olmamız için bir de acımasız yanını görmemiz lazım karakterin.

Fragman filmin hikayesini de açık ediyor diğer fragmana göre. Görünen o ki Birinci Dünya Savaşı esnasında tüm savaşların uğrattığından çok daha büyük can kaybına uğratacak bir silah geliştiriliyor ve Wonder Woman a.k.a. Diana bu silahın peşine düşüyor. Silahı geliştirenin kim olduğunu fragmanda kestiremiyoruz. Ana kötünün kim olduğuna dair de bir fikir verilmiyor. Mask (beelki Dr. Poison) olduğunu düşündüğümüz ilk fragmanda boy gösteren kadın yine bir görünüyor ama onun ana kötü olduğunu sanmıyoruz. Zaten bir süre daha merak edecek olmamız güzel, seviyoruz taksit taksit bilgi alıp sonra hakkında kafa yormayı.

Bol bol aksiyon sahnesi de gördük. Wonder Woman’ın bileklikleri üzerinde epey durulmuş, izleyeceğimiz versiyonda Wonder Woman’ın tümden kurşun geçirmez olmayacağını anlamış oluyoruz bu sayede. Yakın dövüşler ilk fragmandan da izlenim edindiğimiz gibi gayet heyecan verici duruyor. Amazonların silahlı askerlerle çarpıştığı sahne ise hype yaratan cinsten, daha fazlasını merak ettiriyor.

Fragmanda çekince yaratacak tek durum ise Steve-Diana aşkının filmde yoğun gösterilecek gibi durması. Superman ve Lois ya da Thor ve Jane ilişkisinden sonra bir titanla bir insanın aşkını izlemek heyecan verici olmaktan o kadar uzak ki Steve tek başına da ilgi çekici bir karakter olmasa keşke hiç aşk yaşanmasa diyeceğiz. Umarız hikayeyi boğacak kadar baskın işlenmez Steve-Diana aşkı.

DCEU’nun onca yamuk hareketine rağmen içimizdeki hiperaktif geek sağ olsun hala heyecanlanabiliyoruz bir DCEU elementine, gördüğünüz gibi. Posterlere de bir göz atmak isterseniz hemen arka sayfadalar.

1 2
Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.