Abov… Bilmeyenler için kısacık bir özet geçelim, bir Han Solo filmi var. Yolda, geliyor. 25 Mayıs 2018 şekli bir vizyon tarihi var. Filmde Han Solo’nun akıl hocası rolünde de Cheers‘ın aptal barmeni Woody olarak başladığı kariyerini Natural Born Killers‘ından Zombieland‘ine kadar muhteşem rollerle süsleyen Woody Harrelson var. Ve Amerikalı aktör, tüm samimiyetiyle, çekimlerine başladıkları filmin gelmiş geçmiş en iyi Star Wars filmi olacağını iddia ediyor.

Bakınız, dikkatinizi çekmek istiyorum. Harrelson “en iyi Star Wars yan filmi olacak” gibisinden elde edilmesi çok kolay bir hedef koymuyor filme. Hatta “son otuz yılda çekilmiş en iyi Star Wars filmi olacak” gibi bir şey de demiyor. Harrelson bu filmin Return of the Jedi’dan daha iyi olacağını söylüyor, A New Hope‘tan bile daha iyi bir şey geleceğini söylüyor, Empire Strikes Back’i bile katlayan bir şey yaptıklarını söylüyor. E tabi, geek’iz ya, sormuş bulunuyoruz, “Nasıl?” diye. Daha doğrusu, Collider soruyor. Harrelson da anlatıyor:

Woody Harrelson

Bir film ancak yönetmeni kadar iyidir. O yüzden de benim bir hissiyatım var. Tüm filmlere dönüp bir bakın bir, tüm arka kataloga. Çok iyi şeyler var, ama kimisi senaryo bakımından iyi değil. Kiminde oyunculuk kötü. Berisinde yönetmenlik sıkıntılı. Bu filmin müthiş aktörleri, müthiş yönetmenleri, müthiş bir senaryosu var. Ben gerçekten en iyisini yapacağımıza can-ı gönülden inanıyorum.”

E… Haksız değil adam. Oyuncuları geçiyoruz, onlar bir filmin en görünür parçası olmakla beraber, en son ürüne etkisiz parçaları da aynı zamanda. Filmin mutfağı gerçekten takdire şayan. Bakın, filmin editörü, yani filmi kesip biçip bir araya getirecek olan Chris Dickens‘ın geçmişinde Shaun of the Dead, Hot Fuzz, Slumdog Millionaire var. Sonuncusuyla Oscar kazanmış. Görüntü yönetmeni Bradford Young, daha yeni Arrival‘ın nefes kesici görselliğiyle takdir kazanmış. E senarist deseniz, Star Wars’ın diyaloglarından utanmayacağın tüm filmlerini yazan, Indiana Jones’un ilk yazarı, kadrolu Lucasfilm efsanesi Lawrence Kasdan. tüm bunların başında duran adamlar da Phil Lord & Christopher Miller. Daha yüzümüz onların çektiği bir filmden buruşuk çıkmadı. Olabilir mi yani gerçekten?

Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.