Şu dakikaya kadar, 2000’de çıkan ilk X-Men filminden geçen sene vizyona giren Days of Future Past’e kadar hemen hemen her X-Men filminin merkezinde tek bir ikili ilişki sabit bir şekilde durmaktaydı: Magneto vs. Xavier. Yaşlı hâllerini Patrick Stewart ve Ian McKellan’ın canlandırdığı, gençliklerini de yine aynı sırayla James McAvoy ve Michael Fassbender’in oynadığı bu iki ikonik karakterin dostlukları ve görüş ayrılıkları tüm film serisinin merkezinde durdu. En azından, Wolverine filmleri hariç mevzu bu şekilde ilerlemekteydi. Fakat senarist Simon Kinberg’in açıklamalarına göre, bu çizgi X-Men: Apocalypse’de kırılacak.

Bryan Singer’ın yönetmenliğini yapacağı ve 27 Mayıs 2016’da vizyona girmesi beklenen X-Men: Apocalypse’in ana odağı, Kinberg’e göre sadece Xavier-Magneto ikilisi olmayacak. Kendisinin Collider’a verdiği beyanlar şu şekilde:

-X-Men-First-Class-stills-jennifer-lawrence-22070412-640-427

“Şunu söyleyebilirim, X-Men: Apocalypse bu First Class karakterleri için bir üçlemenin sonu olacak. Bu onları ilerideki filmlerde görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor; umarım görürüz. Ama Apocalypse onlar için bir hikaye örgüsünün sonu olacak. Erik ve Charles arasındaki arkadaşlık serinin her zaman en kilit ögelerinden biri oldu ve bunu Apocalypse ile birlikte deşmeye ve derinleştirmeye devam edeceğiz. Ve Beast ve Mystique arasındaki ilişki de çok ilginç. Onun altını deşmek için Days of Future Past’te çok fazla zamanımız olmadı, ama Apocalypse’de olacak.”

Kinberg sonradan açıklamalarını derinleştirip neden Mystique’i ilginç bulduğunu üzerine basa basa anlatıyor. Bunların hepsi iyi güzel sevgili Simon, fakat bir saniye oturup dürüst olabilir miyiz? Gerçekten. Gel ben Geekyapar şapkamı bir kenara bırakayım, sen de senarist şapkanı bir kenara bırak. İkimiz de biliyoruz ki Days of Future Past’te de Mystique’e bu kadar kilit bir rol vermek, Apocalypse’de de onu merkeze daha çok çekmek tek bir şey yüzünden yapılıyor: Jennifer Lawrence’ın ilk First Class filminden bu yana inanılmaz artan şöhreti. Lawrence Winter’s Bone’dan çıkıp First Class’e geldiğinde daha kendisini yüzde yüz kanıtlamamış, çıkışta bir aktristi. Artık ise bir dünya yıldızı. Siz de bunu kullanmak istiyorsunuz hâliyle. Bunu açık açık söylesene sevgili Simon? Yabancı mı var? Allah aşkına, lütfen…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.