Geek bünyeler olarak 2016’yı nasıl ayakta bitireceğiz gerçekten hiçbir fikrim yok. Aynı sene içerisinde hem Marvel’ın en büyük filmi, hem Batman ve Superman’in bir arada gözüktüğü ilk film, hem yıllardır beklenen Deadpool uyarlaması, Warcraft filmi, Assassin’s Creed filmi, Uncharted filmi, yeni Harry Potter filmi, yeni Star War filmi, yeni Bourne filmi, yeni Ice Age filmi, Gambit filmi, yeni Ghostbusters, Suicide Squad…

Mcavoy 1

Tüm bunların ortasında da bir de X-Men: Apocalypse duruyor. Geçen film Days of Future Past X-Men’in gittikçe karmaşıklaşmış olan külliyatında sağlam bir temizlik yaptıktan sonra filme dair olan ümidimiz zaten yüksekti; üstüne bir de X-Men’i sinemada X-Men yapan adam Bryan Singer kadroya muhteşem adamları doldurdukça, iyice mest olduk, iyice kendimizden geçtik.  Ama bunu yaparken, ana kadrodaki adamlardan birini de unutur gibi olduk biraz: James McAvoy. Sağ olsun, Bryan Singer bugün kendisini dev bir resimle hatırlattı.

İlk iki X-Men gençlik filminde lüleli saçlarıyla gözüken, hatta bu konuyla ilgili de ucuz ucuz şakalar yapan Profesör Xavier en sonunda dönüşümünü komple tamamlayacak ve bu film karşımıza kel olarak çıkacak gibi gözüküyor. Bana kalırsa bu konuda geç bile kalındı. Bence Days of Future Past’te de hâlâ uzun ve güzel şampuanlanmış saçlarıyla karşımıza çıkması gereksizdi, ama olsun, bu filmde de bunu göreceğimize memnunuz.

x-men-days-of-future-past-trailer-james-mcavoy-charles-xavier-walking

Days of Future Past’in yazarı Simon Kinberg’in yazdığı film, 2016’nın 27 Mayıs’ında vizyona girecek. Filmin kadrosu James McAvoy haricinde Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Oscar Isaac, Rose Byrne, Tye Sheridan, Sophie Turner, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters, Lucas Till, Ben hardy, Lana Condor ve Olivia Munn’ı da bünyesinde barındırıyor. Film 80’lerde geçecek, ve Days of Future Past’in resetlediği zaman çizgisinde devam edecek. Merakla bekliyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

14 Yorum

  • Son filmde konu mankeni modunda geziyordu etrafta, öyle olacaksa olmasın lütfen.

 1. hugh jackman olmuyacaksa izlemm ben apocalpyse’i days of future past çizgiromanında büyük bir rolü yok en başa koyuyorlar sonra apocalpyse’de büyük bir rolü olması gerekirken koymuyor bu gerizekalı bryan singer

 2. Yalnız her X-Men haberinde “Days of Future Past ile eski filmlerdeki karışıklıklara temiz ayar çekildi” gibisinden ifadelere yer veriliyor. Yani zaman çizgisi sıfırlandı diye bu devamlılık hataları yapılmamış mı oldu şimdi? Başka bir şekilde sorayım. İşlediği suçtan hapse giren adam hapisten çıktıktan sonra bu suçu işlememiş mi oluyor?

   • Aslında yok, küçüklüğümden beri severek izlerim. Kötü sayılan filmlerini de severim. Ama illa bir garez olacaksa “Biz kafamıza göre yapalım, nasıl olsa seyirciye yediririz, haa bu arada görüşlerinizi de zaten hiç sallamıyoruz.” diye düşünen, senarist, yapımcı ve artık kim sorumluysa onlara bu.

 3. Umarım bu filmde Cyclops’a gereken saygı verilir. Bayıldığım bir karakter değildir ama adamı hikayeden bir eleman gibi filmlerde kullanmak da çizgi romana ve sevenlerine saygısızlık.

  İlk filmde tren istasyonunun tavanını yıktı, ikinci filmde Stryker’ın şebeği oldu, üçüncü filmde daha başta yokuldu gitti.

  Adam çizgi romanda mutantların lideri oldu. Xavier’e, Magneto’ya ayar veriyor. Filmlerde daha olumlu bir iş becerdiğini görmedik.

  Karakterin hakkını versinler artık.

  • çok haklısın hugh jackman reyizi her ne kadar sevsekte wolverine ön plana koyulacak bir karakter değil bence (koyu bir wolverine fanıyım) ama durum böyle eşit paylaşım olmak zorunda takım işi sonuçta x men diyoruz herifler 120 dakka wolverine öne atıyor sanki x men fimleri veya çizgiromanları wolverine için yapılmış dercesine cyclops sağlam bir karakter ve hakkının verilmesi gerek

 4. Hugh Jackman yoksa izlemem hıh , ulan adam ölene kadar oynasın mı adam iyi oynasa dert kötü oynasa dert kardeşim biz de beğeniyoruz ama fanboyluğu bırakın biraz yapıcı olun ..

 5. Mehmet Alperen Ülgey Cevap ver

  X-Men: Days of Future Past filmine bir daha bir bakayım dedim.After credits varmı diye merak ettım aklıma daha once niye gelmedi bilmiyorum.Filmin sonunda bir sahne varmış ama bir türlü anlayamadım ne olup bittiğini.Adminler acaba bunu cevabını verebilirmisiniz?

  • Yusuf Hüseyin Durkaya Cevap ver

   Orda En Sabah Nur diye bağırdıkları Apocalypse. Antik Mısır’dan binlerce yıl sonra da X-men in basına bela oluyor işte.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.