Çok garip bir farkındalık yaşıyorum şu an. Az aşağıda görebileceğiniz resme bakıyorum, bir daha bakıyorum, kafamı çevirip bir bakış daha atıyorum ve fark ediyorum ki bugüne kadar ciddi ciddi 80’lerde geçen bir dönem filmi izlememişim hiç. Yetmişler, atmışlar, elliler gırla. Ama 80’li senelerde geçip de, bununla dalga geçmeyen, ya da bunu basitçe bir arka plan giydirmesi olarak kullanmaktan fazlasını yapmayan bir film görmemişim. Öyle görünüyor ki, bu X-Men: Apocalypse ile birlikte değişecek.

Malumunuz, X-Men: First Class 60’larda, X-Men: Days of Future Past ise 70’lerde geçiyordu. O yüzden bu çizgiyi takip edecek olan bir sonraki film Apocalypse’in 80’lerde vuku bulacağını zaten önceden biliyorduk. Bu eski X-Men filmlerinden alıştığımız kadronun genç hâllerini göreceğimizden de belliydi. Cyclops, Angel, Storm… ve resmi fotoğraflarını ilk defa aşağıda göreceğiniz Jubilee ile Jean Grey. Evet, film bu karakterlerin gençliğini konu alıyor, ama bu karakterlerin 80’lerdeki gençliğini konu etmekte. Ve anımsarsanız, 80’lerde gençler hakikaten de böyle giyiniyorlardı.

Jean Grey Jubilee

Sizi bilmiyorum ama ben bu giyim tarzına bayıldım. Bayıldım resmen. Nightcrawler’ı sevdim diye bir hayli tepki almıştım, ama onu da sevdim, bunu da. Evet, 80’lerde insanlar hakikaten böyle giyiniyordu ve ben, bunu izlemekten acayip keyif alacağım sanırım. Daha da önemlisi, iki karakterin de kim olduklarını anlamak, hangi zaman döneminde yaşadıklarını anlamak kadar basit. Jubilee’nin meşhur sarı ceketi ve Jean Grey’in çizgi romanlardakine yakın kabarık saçı çok imza hareketler. Kendi payıma çok sevdim ve 90’lardaki Fox Kids çizgi filmine de pek yakın buldum.

X-Men: Apocalypse, 27 Mayıs 2016’da Amerika’da vizyona girecek. Ülkemizde de aşağı yukarı aynı tarihlerde gözükecektir. 2016 baharını süper kahraman girdabı hâline getirecek diğer filmler Captain America: Civil War ve Batman v. Superman: Dawn of Justice gibi, Apocalypse’in kadrosu da bir hayli kalabalık. James McAvoy (Professor X), Michael Fassbender (Magneto), Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Rose Byrne (Moire MacTaggert), Evan Peters (Quicksilver), Lucas Till (Havok), Tye Sheridan (Cyclops), Alexandra Shipp (Storm), Ben Hardy (Angel), Olivia Munn (Psylocke), Oscar Isaac (Apocalypse) ve tabii ki Lana Condor (Jubilee) ile Sophie Turner (Jean Grey). Höh… Maşallah diyelim, ne olsun?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

6 Yorum

  1. apocalpyse’den sonra x men filmleri çekilecek mi ? resmi bir açıklama varmı bilen varsa aydınlatsın ayrıca x men first class days of future past apocalpyse 3 tane adam akıllı izlenebilecek x men filmi oldu 2 3 tane daha gelse süper olur

    • president muggle Cevap ver

      apocalpyse’den sonra bu üçleme bitecek diye biliyorum. daha sonra yeni bir kadroyla yeniden çekilebilir belki.

  2. Ben bir şeyi anlamadım. Şimdi evreni sıfırladılar son filmle. Jean falan geri döndü. E peki X-Men 2’de Jubilee daha yaşı genç, öğrenciydi. Şimdi 80’lerde herkesin genç olduğu bir dönemde nasıl yer alıyor?! Daha doğmamış olması lazım veya bebek falan.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.