Her ne kadar X-Men serilerinin hayranı ve gönülden takipçisi olsak da çoğu kişinin reddedemeyeceği bir gerçek mevcut ortada: En son çıkan X-Men Apocalypse filmi pek de beklendiği kadar yüksek değildi ne yazık ki. Bu konuda birbirinden farklı görüşlerle yola çıkıp yine aynı noktada, filmin ortalama altı olmasında, buluşan birçok hayran var ve işin ilginç kısmı çoğu kişinin böyle düşünmesi bir yana, filmin kazandığı para istatistikleri de bunun aksini söylemiyor. Tabii kimilerinin de Apocalypse için “harika ötesi bir film” minvalinde yorumlar getirdiğini de söylemeden geçmeyelim; yine de istisnalar kaideyi pek bozamıyor.

Fox Stüdyoları, X-Men serisinin son filmi olan Apocalypse’in yeterince kâr elde edememesi başta olmak üzere birkaç neden daha üzerine ekleyerek, X-Men evrenini sıfırlama gibi bir düşünceye sahip olabilir mi sizce? Bu sorunun cevabı Movie Pilot’ın yaptığı habere göre bir bakıma mümkün. Henüz çok net ve nihai bir karar yok ortada tabii, sadece bir ihtimalden bahsediliyor şimdilik. Movie Pilot’a göre, Apocalypse’in düşük gişe yapmasıyla başlayan bu sebepleri; Lawrence, Fassbender ve McAvoy üçlüsünün kontratlarının sonu gelmesi, Hugh Jackman’ın artık Wolverine olmayacak olması ve Gambit solo filminin hala bir yerlerde bir şekilde erteleniyor oluşu gibi nedenler takip ediyor. Aslında bakacak olursanız, pek de yersiz sebepler sayılmaz bunlar, ne dersiniz?

Fox-Marvel-Movies-Cast-X-Men-Deadpool-Fantastic-Four

Çoğu hayrana göre, Jenniffer Lawrence’in kontratının bitiyor oluşu bir bakıma sevinç verici bir haber-miş. Mystique olarak pek sevilmediğini -hala çok net bir neden çerçevesine oturtamıyorum bunu, hayırlısı- söylersek sanırım çok da yanlış bir şey dile getirmiş olmayız. Hayranların Lawrence’e karşı olan bu tutumunun yanı sıra McAvoy ve Fassbender için biten kontratlar ne yazık ki moral bozuyor. Hatta öyle ki bu üçlü olur da kontratlarını yenilemezlerse, bahsedilen reboota kaçınılmaz gözüyle bakılıyor. Son filmiyle bu evrende boy gösterecek olan Hugh Jackman’ın da gidiyor oluşuyla, eğer tanıdığımız tüm X-Men yüzleri ayrılacaksa, Fox’un bir bakıma yeni gelecek filmleri nasıl satacağını düşünmesi gerekebilir. 

Gerçi yeni genç kadroyu fazlasıyla övmüştük, güzel iş çıkardılar diye bahsetmiştik ama bundan sonra X-Men evreninde izlenilecek zaman çizgisine göre oldukça değişik şeyler de gerekebilir tabii. Fakat, Fox olur da “Evreni sıfırladık babacım.” minvalinde bütün filmlere bir reset atarsa, işte o zaman işler değişebilir. Onca senedir görmeye alıştığımız yüzlerin artık değişecek olması bir bakıma doğanın kanunu gibi dururken, diğer yandan da acı verici bir gerçek gibi değil mi sizce de? Ne dersiniz? Sizce bu “evreni sıfırlama” muhabbeti çok gerekli bir şey mi?

 

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.