Hakikaten 2016’da geek olmak zor. Yani az buçuk sinema geek’liğinin yanında, bir tutam süper kahraman geek’liği, bir çıt animasyon geek’liği, belki bir tutam da oyun geek’liği falan varsa, insanın çadır, tulum falan alıp en yakın sinema salonuna kamp kurması gerekiyor biraz. Çünkü ardı arkası kesilmiyor efendim. Geliyorlar, bir sürüsü de baya iyi çıkacak gibi gözüküyor.

Yalnız sayıları o kadar çok ki; bir de yani sene ilerledikçe ara ara sürpriz şeylerin de çıkma ihtimalini düşününce insan afakanlarla basılıyor. Zootopia’nın bu kadar konuşulacağını kimse tahmin etmiyordu mesela, ama işte bir şekilde, o da çıt diye girdi radarımıza. Aynısı bildiğimiz, ama kalabalıktan dolayı konuşamadığımız filmler için de geçerli. Mesela Warcraft uyarlaması için.

İlk fragmanı baya uzun bir süre önce çıktığı, o arada da küçük dokunuşlarla pazarlama yaptıkları ama bunların her biri halihazırda çok daha büyük hayran kitlelerine sahip filmlerin pazarlama hamleleri arasında ezildiği için biraz ikinci planda duruyordu Warcraft. Ama bu, filmle ilgili beklentilerimizle alakalı bir şey söylemiyor. Bilakis, en son yayınlanan ve baya da iyi oranda yeni görüntüler içeren fragmanı izlerken, filme dair olan umutlarımı arttırırken buldum kendimi.

İlk fragmanda efektlerin kötü durması gibi bir problem vardı; bu fragmanda o benim gözüme o kadar da batmadı. Bilakis, o fragmanda da mevcut olan bazı sahneler burada daha iyi gözüküyorlar gibi sanki. Hakeza orklar da daha oturuklu, daha gerçekçi duruyorlar. Genel hatlarıyla filmin konusu da zaten, olayı iki taraftan ele alma; yani Warcraft’ı özel yapan şeyi ıskalamama konusunda başarılı olacak gibi duruyor. E Duncan Jones bizde hâlâ kredisi olan bir yönetmen.. Heyecanlıyız biz bu taraflarda ya. Siz?

https://youtu.be/_-Ss3r-F_O0

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.