Bilmiyorum hatırlıyor musunuz ama, bir ara Baywatch diye bir şey vardı popülarite konusunda diğer her şeye parmak ısırtan. Toplam 11 sezon, 242 bölüm boyunca sürmüştü, ama elbette en ünlü olduğu dönemler 90’ların başıydı. Başrolünde David Hasselhoff ile birlikte Pamela Anderson, Jade Mackinnon, Brooke Burns, Stacy Kamano gibi dönemin seksi aktrislerini toparlayan dizi, baya tutmuş, izlenmişti vaktinde. Ama tabii, şimdi dönüp bakıldığında fazlaca çiğ, cinsiyetçi ve saçma durduğu da bir gerçek.

Ama öyle bir dizi daha vardı, vaktinde izlenme rekorları kırmış olan ama yıllar geçtikçe kötü yaşlanan. 21 Jump Street. Onu alıp, yaratıcı bir ekibin, keyifli aktörlerin eline verdiler; içinden 2010’lu yılların en lezzetli komedi serilerinden biri çıktı. Şimdi Baywatch için de onu yapmaya çalışıyorlar. Önceden zaten Zac Efron ve Dwayne Johnson’ı, tam bir Murtaugh-Riggs uyumu içerisinde “biri sakin tecrübeli, biri bıçkın delikanlı” iki sahil güvenlik görevlisi olarak kadroya eklemişlerdi. Şimdi de esas kızı arıyorlar ve Deadline’ın haberine göre, yedi kişilik kısa liste belirlenmiş vaziyette.

x BAYWATCH MANS

İlk olarak listenin başını True Detective ile ünlendikten sonra, senenin sürpriz hitlerinden San Andreas’a kapağı atan Alexandra Daddario çekiyor. Daddario’nun şu sıralardaki grafiğini düşünecek olursak, ön planda olduğunu söylemek abes olmaz. Ondan sonra Vampire Diaries ile ünlenen Nina Dobrev var. Kendisi listenin ikinci en ünlü ismi. Diğerleri arasında Pretty Little Liars ile hatırlıyor olabileceğiniz Ashley Benson, Straight Outta Compton ile yaptığı çıkışı X-Men: Apocalypse’deki Storm olarak pekiştirecek Alexandra Shipp, Teen Wolfun oyuncusu Shelly Hennig, The Fosters dizisinde boy göstermiş Bianca Santos ve eski genç ünlülerden Denyse Tontz var.

Bu aktrislerden kaçı kadroya eklenilecek bilinmiyor. Şimdilik bir başrol arıyorlar, ama ardından gelecek roller için net bir şey yok. Dürüst olmak gerekirse, bu listede gerçekten –gişeyi de düşünecek olursak- başrol olma potansiyeline sadece Daddario ve Dobrev sahip. Ben niyeyse Daddario’nun rolünü biraz garanti görüyorum. Dobrev yan role amenna demeyecektir. Alexandra Shipp liste içerisinde “başrol olamayacak kadar ünsüz, yabana atılamayacak kadar ünlü” aralığında durduğu için yan role monte edilebilir. Diğerleri için ise bir fikrim yok. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.