Bilmeyenler veyahut unutanlar için hatırlatalım, Disney’nin 1991’de animasyon olarak piyasaya sürdüğü ve En İyi Film Oscar’ına dahi aday olacak kadar büyük başarılar elde eden Beauty and the Beast, ya da Türkçe adıyla Güzel ve Çirkin, yine Disney tarafından yeniden çekiliyor, hem de bu sefer canlı kanlı aktörlerle. Hatta ana karakteri Belle’i kimin oynayacağı bile belli olmuştu anımsayacağınız üzere. Hermione Granger’ın ta kendisi, Emma Watson!

Şimdi Watson’ın etrafındaki kadro da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Malum, film canlı bir adaptasyon olacak, ama illa ki bu sene başında vizyona giren Cinderella gibi CGI ögeler de kullanmak durumunda. Neticede Beast’in üzerine yapılan lanet, onun hizmetçilerini de ev eşyalarına döndürmüştü filmde hatırlayacağınız üzere. O yüzden, aşağıda sayacağımız isimler lanetin kaldırıldığı final sahnesi haricinde muhtemelen sadece seslendirme yapacaklar. Ama emin olun, yine de sizin için filme gitme sebebi olabilirler.

Beauty and the Beast 1

Ufaktan başlayalım dilerseniz. Flörtöz el süpürgesi Plumette’i Doctor Who’dan tanıyor olabileceğiniz Gugu Mbatha-Raw canlandıracak. Sıcakkanlı gardırop Garderobe’u ise Private Practice dizisinin yıldızı Audra McDonald oynuyor. Bundan sonrası ise yıldızlar silsilesi. Anaç çaydanlık Mrs. Potts’u Profesör Trelawney ve Nanny McPhee gibi rolleriyle ünlü Emma Thompson; bıyıklı saat Cogsworth’ü ise Magneto ve Gandalf’a can veren Ian McKellan oynayacak. Belle’in kıl kaslı köylüsü Gaston’u Clash of the Titans ile ünlenen, Hobbit’te de Bard olarak karşımıza çıkan Luke Evans oynuyor. Bu kadroya bir de Fransız şamdan Lumiere olarak Ewan McGregor katılmak üzere.

Anlayacağınız Beauty and the Beast’in yeniden çekimi maşallahlık bir kadroyla koşturuyor sinemalara. Evan Spilliotopoulous ve Steve Chbosky’nin yazdığı, Bill Condon’un da yöneteceği film iki sene sonra bu zamanlar, yani 17 Mart 2017 civarlarında vizyona girmiş olacak. Ben kendi payıma Disney’nin bu peri masallarını samimi bir şekilde canlı filme taşıma çabalarını çok olumlu bulduğumdan, deli bir merakla bekliyorum kendisini. Gelsin, afiyetle yiyelim!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.