Jurassic Park, 90’ların en belirleyici filmlerinden biriydi, buna şüphe yok. Sadece piyasaya çıkıp, mezun olduktan sonra ne yapacağını bilemeyen tonla paleontolojistin ortada dolanmasına sebep olmakla kalmadı; aynı zamanda özel efekt teknolojisinin geldiği noktayı ispatlayarak arkasından gelen pek çok filmin de önünü açmış oldu. George Lucas’ın bile Prequel üçlemesini çekmeye ancak Jurassic Park’ı gördükten sonra ikna olduğu söylenir. Önemli bir filmdi velhasıl Jurassic Park, bu önemi de kitlelerce tasdiklendi. Bugün kendisi 90’ların en çok izlenen ve en iyi hatırlanan filmlerinden biri.

O yüzden -her ne kadar ortalamanın altı devam filmleriyle canımız biraz sıkılmış olsa da- yeni Jurassic Park filmi bizim için heyecanlanmamıza sebep veren işler kategorisinde sağlam bir şekilde duruyor. Buna sebep olan faktörler arasında filmin yönetmeninin Safety Not Guaranteed ile gönlümüzü kazanmış Colin Trevorrow’un oluşu, başrolleri Chris Pratt, Bryce Dallas Howard ve Vincent D’Onofrio gibi sağlam isimlerin paylaşması ve tabii ki Steven Spielberg’in filmle ilgileniyor olması da var.

Eğer siz de bizim ki Jurassic World’ü kafanızdaki “heyecanlandıran filmler” kategorinizde kodladıysanız iyi bir haberimiz var: Filmin ilk fragmanı yayınlandı. Fragman dediysem öyle sular seller gibi akan uzun bir şey beklemeyin. Elimizde bir “fragman fragmanı” var. Sadece 20 saniyelik, asıl fragmanın ne zaman geleceğini duyuran bir video. Fakat yine de filme dair bir şeylere pek aç olduğumuzdan, iştahımızı kabartıyor.

Video şu şekilde. Çok bir şey ifade etmiyor ama biz yine de fikirlerinizi alalım, heyecanlı mısınız Jurassic World için? Ne diyorsunuz, sizce iyi olacak mı? Yorumlarınızı belirtiniz efendim!

Buyurun!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

5 Yorum

  1. Aşırı büyük beklenti içerisindeyim. Jurassic Park hasretimi telefondaki saçma sapan oyunuyla gidermeye çalışıyorum. Röportajlarda genel olarak ne yaptığının ve ne yapmaması gerektiğinin farkında izlenimi veriyolar ama tabi her zaman sonuç öyle olmuyor. Umarım yine “Dinozorla felaket yaşamıştık ya, hah onu unuttuk biz, bi daha şansımızı deniyoruz, tüh gene dinozorlar kaçtı.” şeklinde bi senaryosu olmaz.

    Bu arada filmde dinozorları bize musallat edicek firmanın sitesi, kariyer imkanları falan da sunuyolar 🙂 http://www.masraniglobal.com

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.