Buraya kadar çıkan kısmın özeti: Bridesmaids ve The Heat gibi kadın başrollü komedi filmleriyle inanılmaz bir gişe başarısı yakalayan, bunu yaparken bir yandan da eleştirmenlerin ve hayranların sevgisini kazanan Paul Feig’ın yeni Ghostbusters filmini yöneteceği duyurulmuştu bir süre önce. Bu filmin yepyeni bir kadroyla karşımıza çıkacağı söylenmiş, bu kadronun da ilk filme tamamen zıt bir şekilde komple kadın olacağı resmen duyurulmuştu. Bill Murray’nin kendi temennisi olarak paylaştığı isimler haricinde, bunların kim olacağına dair hiçbir fikrimiz yoktu. Bugüne kadar.

Önce uzun zamandır telaffuz edilen ismin tekrar altını çizelim: Paul Feig ile çok iyi bir çalışma ilişkisi olan ve şu sıralar gerçekten de en piyasa değeri yüksek aktrislerden biri konumunda bulunan Melissa McCarthy uzun zamandır filmin kadrosundaki tek sabit olarak gösteriliyordu. Henüz resmi bir açıklama olmasa da pek çok kişi işin sadece imzaya kaldığı kanaatinde.

Rebel-Wilson-2013

Görünen o ki Feig eski çalışma arkadaşlarıyla çalışmaya da pek niyetli, zira Bridesmaids’de az gözüküp filmi yine de domine eden Rebel Wilson Paul Feig ile Ghostbusters filmi için masaya oturduğunu doğruladı. Aynı röportajda “bana para vermeseler de olur, bedavaya da yaparım” dediği için, kendisinin de rolünü garanti buluyoruz. Tabii ana 4’lüden biri mi olur, bir kötü adam mı olur, ana ekibin asistanı mı olur orasını tam bilemiyoruz.

Geriye kalan tek bir isim var, o da zaten bomba: Jennifer Lawrence. Şu sıralar The Hunger Games’in zafer turunu atmakla meşgul olan Lawrence, aynı Wilson gibi Feig ile bu film için görüştüğünü doğruladı. Henüz ortada bir senaryo olmadığı için kimse imza atmaya pek yanaşmıyor anladığımız kadarıyla, fakat hem Lawrence hem de Wilson fikre pek de soğuk bakmıyorlar. Mesele birkaç aya netleşecektir. O zaman size soralım, hayallerinizin komple kadın Ghostbusters kadrosunda kimler var? Kaptırın yorumlarda!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

4 Yorum

  1. Bence keşke kadroyu Tina Fey – Amy Poehler ikilisi üzerine kursalardı. Bi nevi Bill Murray – Dan Aykroyd tadında olabilirdi. Kristen Wiig de, Maya Rudolph de üstteki ikiliye uygun olurdu (O dönemin SNL’ini çok sevdiğimi belli etmiş oldum böylelikle). Kötü adam da Will Ferrell olurdu. Önceki filmin de çıkış aşaması kendi SNL kadroları olduğunu düşünürsek bu sefer de öyle bir yaklaşım fena olmaz.

    Rebel Wilson’e çok gülüyorum ama nasıl bir rol olacak kendisininki emin değilim, umarım sadece şişman şakalarıyla geçiştirmezler. Bu arada hem Rebel Wilson, hem Melissa McCarthy biraz gereksiz değil midir? İkisinin de komedileri birbirine yakın ve benzer performanslar gösteriyolar.

    Yalnız ben hala kadroyu neden sadece kadınlardan oluşturduklarını anlamış değilim. Daha karışık bir ekipten daha başarılı komedi çıkartabilirlerdi diye düşünüyorum.

    • Çok iyi yazılmaz ise tutacağını sanmıyorum ama gidip izleyeceğiz herhalde. Tina Fey & Amy Poehler ikilisine katılıyorum. Belki yanlarına Audrey Plaza eklenebilirdi. Melissa McCarthy çok gereksiz.. Keşke kadın erkek karışık bir grup olsaydı. Neyse senaryoya ağırlık verirlerse bakılır ama haberleri takip etmeye devam edip ona göre karar vermek lazım..

  2. alp demirkabız Cevap ver

    güldüğüm tek kadın komedyen its always sunny in philadelphia dan Kaitlin Olson. bu filme de inanılmaz yakışırdı niye akıllarına gelmedi yav 🙁

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.