Küçüklüğümün nadide parçalarından biri de Power Rangers’dı. Birbirinden farklı karakterdeki beş genç, renk renk kostümler içinde atlayıp zıplıyorlar, karşılarında ilginç ilginç yaratıklar, yenemeyince de atlıyorlar robotlarına, bir nevi Voltron’ı oluşturuyorlardı, mutlu son geliyordu. Her çocuğun anlayabileceği kadar basit bir dilde kahramanlık yaptıkları için içimde geek kültürünün uyanmasında ciddi etkisi vardır kendilerinin. Sonradan ekip çok değişti, temalar bir ilginç oldu. Bir de ben büyüyüp konular sarmamaya başlayınca koptum gittim tabi. Yine de kalbimdeki yerleri öylece kaldı…

red-ranger-actors

Haliyle yeni bir Power Ranger reboot filmi çekileceğini duyduğumda çok benlik bir şey olmayacağından emin olsam da kalbim pata küte etti. Bir de tabi öncesinde daha büyüklere uygun bir fan yapımı Power Rangers kısa filmi internete düşünce “Belki de..” diye düşünmeden edemedim. Hala çok umudum yok, benim yaşıma göre bir Power Rangers çekilmesi düşük olasılık, bu bahsettiğim kısa filme bile “imajı bozuyorsunuz” diye tepki veren zihniyetten böyle bir cesaret görmek de imkansıza yakın. Yine de ne olur ne olmaz diye takibe devam ediyorum.

black-ranger-actors

Bu arada tabii filmden haberler düşmeye devam ediyor. Variety’nin yaptığı habere göre yapımcı Lionsgate yeni Ranger’lar için deneme çekimlerine başlanmış. Habere göre Jason aka Kırmızı Ranger için katılanlar KJ Apa (Shortland Street), Austin Butler (Arrow, The Carrie Diaries) and Mitchell Hope (Descendants), Zack aka Siyah Ranger için katılanlar Daniel Zovatto (It Follows), Ross Butler (Chasing Life) and Brian “Sene” Marc (Major Crimes) ve son olarak Kimberly aka Pembe Ranger için katılanlar da Naomi Scott (The Martian) and Stephanie Scott (Insidious: Chapter 3). Hiç birini tanımıyorum ama ilk kadroda da kimseyi tanımıyordum zaten. Resimlerini de yazıya serpiştiriyorum.

pink-ranger-actors

Bu arada filmle ilgili şu ana kadar bildiklerimiz de şu şekilde, senaryo orijinal ekibin kuruluşunun izinden gidecek. Yani bir grup lise öğrencisi uzay teknolojisiyle belli güçler kazanırlar ve bu güçleri dünyayı kötü adamlardan kurtarmak için kullanırlar. 13 Ocak 2017’de gösterime girmesi planlanan filmin yönetmen koltuğunda Dean Israelite oturuyor. Senaryosunu X-Men First Class ve Thor’un da senaryosunu yazmış olan Zack Stentz ve Ashley Miller yazarken, prdükter koltuğunda tabii ki Haim Saban kendisine de Brian Casentini ve Allison Shearmur eşlik etmekte.

Ne diyorsunuz 90’lar çocukları, bu yeni reboot bize bir şekilde hitap eder mi, yoksa Power Rangers bizden geçti mi?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.