Quentin Tarantino‘nun heyecan verici ve nefes kesici külliyatına hayran olanlar bir süredir nefeslerini tuttular, üstadın dokuzuncu filmini bekliyorlar. İlk olarak önümüze “Charles Manson ile ilgili olacak” diye düşen Tarantino 9; önce bir isme, ardından da bir konu gidişine sahip oldu. İsminin Once Upon a Time in Hollywood olacağını ve genel olarak Charles Manson’ın meşhur cinayetleri azmettirdiği dönemdeki Hollywood sosyo-coğrafyasını ele alacğaını öğrendik. Başrollerde de Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt olacaktı.

Şimdi filmin kadrosu bir tık daha genişledi. Kadroya katıldığı kesinleşen bir, ihtimali yükselen ise üç isim var. Biz önce kesin olan ile başlayalım: Burt Reynolds. Hollywood dünyasının eski yıldızlarından olan, fakat yirmi birinci yüzyılda biraz inzivada kalan Reynolds George Spahn karakterini canlandıracak. Spahn gerçek bir insandan uyarlanan bir karakter, kendisi Manson tarikatının kiracısı. Kör bir adam ve Manson’a ev vermesinin sebebi, Manson’ın kendi müritlerini ona yardımcı olmak üzere ataması. Bu “yardım” ise anlaşıldığı kadarıyla yol yordam göstermekten, cinsel birleşmeye kadar gidiyor.

Hateful-Eight-Quentin-Tarantino-Sukiyaki-Western-Django

Bu “garanti” görülen oyuncu seçimi TheWrap tarafından duyuruldu. Reynolds harici diğer üç aktör ise Tarantino filmlerini izleyenlere fena hâlde tanıdık gelecek isimler. Usta yönetmen ile pek çok projede çalışan Tim Roth ve Michael Madsen‘ın yanı sıra, The Hateful Eight filminde yolu Tarantino ile kesişen Kurt Russell‘ın da filmde ufak roller üstlenmesi bekleniyor. Bu rollerin tam boyutunu ya da kapsamlarını bilmiyoruz, fakat çok da şaşırmıyoruz. Her yönetmenin muska oyuncuları vardır, Tarantino da tanıdığı aktörlerle çalışmayı seven bir adam. Tim Roth ve Michael Madsen sürpriz değil.

Hatta kadroyu tümden bir araya getirdiğiniz takdirde bile bir sürpriz bulmuyorsunuz, halbuki kadro giderek galaksiye dönmeye başlıyor. Resmi gözüken DiCaprio, Pitt ve Reynolds üçlüsüne Roth, Madsen ve Russell‘ı ekleyip, bir de dedikoduları şiddetle süren Pacino ve Robbie isimlerini arkasına dizdiğinizde insan iyice hayret eder hâle geliyor. Hatırlatalım, bu film bir “Charles Manson filmi” olmayacak. Bu 1960’lar sonu Hollywood’unu anlatan bir film olacak, fakat ana karakterlerimizin biri Sharon Tate’in komşusu, bir de filmde Manson’ın ev sahibi bulunuyorsa çok da alakasız olduğunu sanmaya gerek yok. Bakalım, merakla bekliyoruz…

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.