Entertainment Weekly dergisi, yeni Terminatör filmini kapak yapmış. Attıkları başlık da acayip manidar: “Milyar dolarlık bir seriyi nasıl kurtarırsınız?”. Nasıl kurtarırsınız harbiden? Pek çok Hollywood yöneticisi için buna verilebilecek tek cevap şu: Reset atarak. Terminatör’ün haklarına sahip olan Paramount böyle yapmış en azından. Uzun zaman önce haberi gelmişti her şeyi baştan başlatacak bir Terminatör filminin. Sonra bir bir kadro açıklanmıştı: Sarah Connor rolünde Emilia Clarke, John Connor rolünde Jason Clarke, Kyle Reese rolünde Jai Courtney, belirsiz bir rolde Matt Smith, eski Terminatör olarak Arnold Schwarzenegger ve yeni Terminetör olarak Aaron V. Williamson. Şimdi de ilk resmi, ve hikaye sinopsisi geldi. Lafı fazla uzatmadan hemen geçelim mi?

 

MATT-JASON-EW-1336

Hikaye sinopsisi ise maşallah, evlere şenlik. Dizi anladığımız kadarıyla Star Trek gibi, “reboot / alternatif evren” mevzuları arasında gidip gidip gelecek. Görüntü o şekilde en azından, bir de siz bakın şu Entertainment Weekly metnine, söyleyin neye benzettiğinizi.

“Terminator: Genisys 2029 senesinde başlıyor. Future War olağanca hızıyla devam ediyor ve insanlardan oluşan bir isyancı grubu kötücül yapay zeka sistemi Skynet’i köşeye sıkıştırmış vaziyette. John Connor direnişin lideri ve Kyle Reese de onun sadık askeri. Connor, orijinal filmde olduğu gibi Reese’i 1984’e, Connor’un annesi Sarah’yı kendisini öldürmek için programlı Terminator’den kurtarmaya geri yolluyor. Fakat Reese’in öteki tarafta bulduğu şey, beklediği hiçbir şeye benzemiyor.

Birinci twist? Sarah Connor ne ilk filmdeki Sarah kadar masumane, ne de ikinci filmdeki Sarah kadar savaşçı. İnsanlığın mesihini doğuran kadın, bir Terminatör tarafından 9 yaşında yetim bırakılıyor. O günden beri (kendinizi hazırlayın) Schwarzenegger’in Terminatör’ü tarafından yetiştiriliyor. Connor bu yaşlı T-800’e “Babalık” diyor ve bu T-800 Sarah’ı öldürmek yerine korumaya programlı. Bunun bir sonucu olarak Sarah çok iyi eğitilmiş, sniper tüfeğiyle harikalar yaratan fakat insan duygularının nüansları konusunda yeteneksiz bir antisosyal olarak yetiştirilmiş.”

Höh?!

Yani orijinal bir şey yapmaları gerektiğini anlıyorum, açıkçası bir nevi “kanlı canlı Terminatör” olarak büyümüş bir Sarah Connor da kulağa ilginç geliyor. Ama biraz fazla… garip değil mi? Bilemedim. Siz ne düşünüyorsunuz geekyaparlar?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. John Kyle’ı zamanda geri gönderiyor, Kyle Sarah’la ilişkiye giriyor ve John doğuyor bunu bir zaman döngüsü olarak düşünün. Bunun farkına varan biri bu böyle olmaz hep aynı şeyler yaşanıyor ve elde var 0 diyip muhtemelen bir T-800’ü zaman döngüsünü kırmak için daha öncesine gönderiyor. Muhtemelen Kyle’ın ölmesinin annesini korumaya yetmediğini üstüne gönderdiği T-800lerin de yetersiz kaldığını ve skynet’in her döngüde çalışmaya başladığını düşündüğü için John böyle bir şey yapmış olabilir. O zaman ilk filmden beri bu izleyeceğimiz filmdeki sahneleri neden görmedik derseniz onun da açıklaması bu olay ilk defa gerçekleşiyor bu yeni bir döngü.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.