Geçtiğimiz günlerde Disney CEO’su Bob Iger’in Star Wars filmleriyle ilgili olan açıklamasını sizlerle paylaşmıştık. Bir yatırımcı toplantısında konuşan Iger, Star Wars için her sene bir film geleceğini ve üç ana filmin haricinde, üç tane de spin-off, yani yan filmin vizyona sokulacağını kaydetmişti. Bu filmlerden ikisi zaten belliydi ve resmen açıklanmıştı: Boba Fett ve Han Solo’nun orijin hikayeleri. Üçüncü film ise teoriler birbirini izlemişti haliyle.

Kimileri Yoda, kimileri Darth Maul derken, biz kendi önerimizi yapıp Mace Windu’yu telaffuz etmiştik. Bugün bir Alman sitesinden gelen, Slashfilm’den gördüğümüz dedikodu sağ olsun, üçünün de gerçek olmama ihtimaliyle karşılaştık. Üstelik, gelen dedikodu, bizim aklımıza gelenlerden kat be kat daha iyi. Zira bu dedikoduya göre üçüncü Star Wars spin-off filmi, X-Wing pilotlarını konu alacak.

Jedi News, Making Star Wars gibi sitelerin gözüne çarpan, Star Wars Union isimli bir Alman sitesi, Star Wars’ın oyuncaklarını yapan Hasbro’nun bir organizasyonuna katılmış. Bu organizasyonda Hasbro, ilerideki Star Wars oyuncaklarını anlatırken, gelecek filmlerin tarihlerine de değinmiş. Şöyle bir takvim açıklamışlar: 2014’te Rebels, 2015’te Episode VII, 2016’da Boba Fett, 2017’de Episode VIII, 2018’de Solo, 2019’da Episode IX ve 2020’de… Red Five.

28de44a9c53ad7377b7691fb3102104b

Bilmeyenler için, Red Five, Luke’un Death Star savaşında kullandığı kod adı. Luke’un gençliği hakkında bir hikaye akla otomatikman gelen ilk şey, fakat Red Five ismi Genişletilmiş Evren bünyesinde pek çok farklı pilot tarafından da kullanıldı. Yani ikisi de mümkün, fakat kesin olan tek şey var: X-Wing’ler hikayenin merkezinde olacaklar. Bu da bizce muhteşem olur, zira Star Wars’ın bu yönü pek altı çizilen, vurgusu yapılan bir yön değil. İlginç, orijinal bir damar bulurlarsa, çok iyi bir şey ortaya çıkacaktır.

Peki bu dedikoduya neden bu denli kesin gözüyle bakıyoruz? Sebebi basit: Bunu haber yapan Jedi News, Making Star Wars gibi sitelerden bu haberi kaldırmaları resmi kaynaklar tarafından bizzat istendi. Yüzlerce Star Wars dedikodusunun birbirini kovaladığı şu günlerde, neredeyse hiçbirine dokunulmazken bunun rahatsızlık vermesi bizce bir şeylerin delaleti. Kesinlikle %100 olarak kabul etmeyin, ama yüksek ihtimalle bir X-Wing filmi göreceğiz gibi gözüküyor. Haydi hayırlısı.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.