Şimdi bir şeyi itiraf edelim; yıllardır süper kahraman filmleri izliyoruz. Christopher Reeve’in başrolünü oynadığı 70’ler Superman’inden, Tim Burton’ın gotik Batman’ine; Iron Man’in başını çektiği Avengers filmlerinden Nolan’ın gerçekçi The Dark Knight üçlemesine kadar hemen hemen her iyi süper kahraman filminin tek bir ortak noktası oldu. Temalar değişti, oyuncu tercihleri dönem ihtiyaçlarına göre farklı farklı şekillendi ama bir süper kahraman filminin efsane olması için gereken birincil şey baki kaldı: İyi bir kötü adam.

Bir düşünün, Avengers Loki ve onu oynayan Tom Hiddleston’ın karizması olmasa böylesine sevilebilir miydi? Heath Ledger ve Jack Nicholson olmasa o Batman filmlerini böylesine iyi anımsayabilir miydik? Spider-Man 2’ye dair en iyi hatırladığımız şeylerden biri Alfred Molina’nın Doctor Octopus performansı değil mi? Bizce öyle. O yüzden de yeni süper kahraman filmlerinde gözümüz ilk olarak kötü adam tercihine gidiyor. Her kahramanın kendine ait bir kötü adamlar galerisi var, yapımcılar bu sefer hangisini tercih edecek diye merakla bekliyoruz.

BrainiacLigadaJustica

Justice League için de durum pek farklı değil. 2016’da vizyona girecek Batman v. Superman: Dawn of Justice’den söz etmiyoruz. Onun kötüsü zaten belli, Jesse Eisenberg’in canlandıracağı Lex Luthor o filmin kırılma noktası olma sorumluluğunu zaten aldı. Burada mevzubahis olan şey, onu takiben 2017-8 civarında gelecek Justice League özel filmi. Bugüne kadar o filmin kötü adamı için hep Darkseid’ın ismi geçiyordu, ama son gelen dedikodular sağ olsun, konuşulanlar yön değiştirmişe benziyor. Bu tip dedikoduları patlatmasıyla bilinen Latino Review sitesinin haberine göre filmin kötüsü Darkseid olmayacak, onlara göre Justice League’in sinemadaki ilk düşmanı olma onurunu elde edecek karatker Brainiac.

Aslen Superman’in kötülerinden biri olan süper dahi uzaylı Brainiac, evreni küçültüp koleksiyonuna katabileceği dünyalar bulmak için arayan bir kötü adam. Soğuk, uzlaşılamaz ve korkutucu olmasıyla Superman’in efsanevi kötüleri arasındaki yerini çok uzun süre almıştı zaten. O yüzden dürüst olmak gerekirse dedikodunun kaynağını da anlayabiliyoruz. Üstelik Darkseid, Avengers evreninin ana kötüsü Thanos’ken kötü bir tercih olacaktır, zira her ne kadar Thanos Darkseid’dan çakılmış olsa da genel olarak kamu bunu bilmediğinden, insanların ilk tepkisi “Ulan DC’ye bak, Marvel’ı çaktılar” olabilir. Bu sebeplerden Brainiac mantıklı bir tercih gibi duruyor. Siz ne dersiniz? İlk Justice League kötüsü kim olmalı?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.