Fantastic Four reboot’un başarısızlığının en önemli sebeplerinden biri de ele aldığı karakterleri tam olarak anlamamasıydı. Marvel’ın bu karakterleri pazarlarken en fazla kullandığı cümle “ilk süper kahraman ailesi” olmasına rağmen film bırak aileyi arkadaşlığı bile ele alamıyordu. Halbuki yapmaları gereken çok basitti; bu işi inanılmaz başarıyla gerçekleştirmiş “The Incredibles” filmini izlemek ve örnek almak.

Fantastic Four’dan ilham aldığı bariz olan ama yer yer ortaya orijinal materyalden çok daha keyifli dakikalar ortaya çıkaran Incredibles’ın devam filmi açıklandığında içimde kelebekler uçuştu. Pixar’ın animasyon dehasıyla süper kahramanlar konseptini buluşturan filmi ne kadar övsek yetmez, ki hayranlar ve eleştirmen de filmin hakkını vermek için ellerinden geleni yapıyorlar zaten. Yeni filmden de bundan daha azını elbetteki beklemiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Coming Soon’a konuşan filmin yapımcısı Brad Bird’ün filmle ilgili verdiği küçük bilgilerin filme olan açlığımızı dindirdiğini de söyleyemeyiz.

Incredibles-2-vbrad

Bird, “İlk filmde kullanamadığım pek çok güzel fikir vardı. Bir kısmı o filme uymamışlardı. Bazıları da uymuştu ama o fikirleri kullanmak için başka şeylerden feragat etmem gerekecekti. Dolayısıyla elimde bir sürü küçük fikir kaldı. Bunları ilk filmle ilişkilendirebileceğim yolları aradığım için süreç biraz uzun sürdü.” diyerek yeni filmle ilgili küçük ipuçları verdi.

Devam filminin arasına 10 yıl girmesiyle ilgili sorulan soruyu da cevaplayan Bird, “Bu filmi hemen yapamazdım. Zaten yapmayı da istemezdim. Farklı şeyler yapmayı seviyorum. Bazı yönetmenler bir film çekiyor ve sonrasında en iyi yapabildikleri şey o filmin devamını çekmek oluyor. Eğer elinizdeki şey ‘Lord of the Rings’ falan değilse, ben farklı şeyler yapmayı, sonra o işe geri dönmeyi tercih ediyorum. Tabi bunu söylememe rağmen Incredibles’a dönmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

3704465-untitled-2

Daha bir yayın tarihi bile bulunmayan filmin D23’te ortaya çıkan posterinden başka elimize geçen tek bilgiler bunlar. Yine de ilk filmin kredisini ve potansiyelini düşününce bu filme de büyük beklentiyle gideceğimiz aşikar. Bu arada Brad’in Incredibles’da hem yazarlık, hem yönetmenlik yaptığını bir de filmdeki favori karakterlerimizden Edna Mode’u selendirdiğini de ek bilgi olarak eklemiş olayım.

Sizler de sabırsızlanıyor musunuz geekler “Incredibles 2” için?

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.