Hakkında belki de en merak duyduğumuz filmlerden biri, Batman vs. Superman. Neredeyse diğer tüm büyük filmler hakkında az buçuk bir şeyler bildiğimiz var; Star Wars 7’nin cast’ini öğrendik, Avengers 2’nin set görüntüleri sel oldu yağıyor… Ama DC evreninin sinemada temellerini atacak Batman vs. Superman hakkında hiçbir şey bilmiyorduk. Bugüne kadar. Zack Snyder az evvel attığı bir tweetle, bu filmde kullanılacak Batmobile’in ilk görüntüsünü yayınladı, dahasının da yarın geleceğini söyledi.

 


BncsTOSCYAAl99e

 

Çok bir şey değil, yarın tam tanıtımı olacak Snyder’ın da söylediği üzere, fakat şeklen Burton filmlerinin Batmobile’ine benzeyeceği, Nolan filmlerinin Tumbler’ından da biraz ilham alacağı şimdiden anlaşılıyor. Buradan biraz ton çıkarımı yapmak da mümkün, anlaşılan Snyder Burton-vari gotik/stilistik bir Batman ile, Nolan vari gerçekçi/askeri bir Batman arasında bir çizgi tutturmak istiyor. Başarılı olacak mı, millet bağrına basacak mı göreceğiz. Yarın tam resim yayınlansın, yine biz buraya koyar, çetelesini tutarız.

Bir pozitif çıkarım da şu açıdan yapmak mümkün: Eğer Batman vs. Superman hakkındaki ilk detay böylece geldiyse, dahası da yakında gelir. Bu büyük ihtimalle Warner cephesinin uzun ve büyük pazarlama kampanyasının ilk küçük adımı olacaktır. Ufak ufak, 2015’ten itibaren de hız kazanacak şekilde kahramanların filmde giyecekleri kostümler, silahlar, ilk set parçaları, konsept çizimler gelmeye başlayacaktır. Bir sonraki görsel Wonder Woman’ın kostümü için bir konsept çizim olur belki, kim bilir?

Şimdilik geçici ismi Batman vs. Superman olan ve Man of Steel’a devam, DC sinematik evrenine de temel taşı vazifesi üstlenecek film 6 Mayıs 2016’da, yani bundan iki sene sonra vizyona girecek. Henry Cavill’in Superman rolünü ikinci kez canlandıracağı filmde, Laurence Fishburne, Amy Adams ve Diane Keaton da Perry White, Lois Lane ile Martha Kent olarak geri dönecekler. Filmin diğer önemli rollerinde ise sırasıyla Batman, Wonder Woman, Cyborg, Alfed ve Lex Luthor rollerinde olmak üzere Ben Affleck, Gal Gadot, Ray Fisher, Jeremy Irons ve Jesse Eisenberg boy gösterecekler. Bu aktörlerin dışında henüz rolleri açıklanmasa da filmde görev alacakları kesinleşen Holly Hunter, Tao Okamoto ve Callan Mulvey de filmin kadrosunun diğer üyeleri.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.