Bir filmi izledikten sonra genelde herkes; oyunculukları, senaryoyu, başrol oyuncularını ve spesifik sahneleri konuşur. Çoğu zaman yapımcılar, senaristler ve yönetmenler gibi filmlerin mutfağındaki isimler, yaptıkları filmin arka planında kalırlar. Fakat bazen de tam tersi olur ve bir filmin konusunu, senaryosunu, oyuncularını hiç umursamadan doğrudan filmin yönetmenine bakarak filme olan güvenimiz artar. Hatta öyle yönetmenler vardır ki ismi, yaptığı filmin bile önüne geçer, sadece onu konuşuruz. Son zamanlarda bu tanıma uyan yönetmenlerden biri olan Zack Snyder‘ın yeni filmi olan Army of the Dead’den yeni bir fragman yayınlandı ve biz de incelemeye başladık.

Şimdi doğruya doğru, zombi hikâyelerini hiç sevmem. Gerçekten bana, bir insanın canını alırken yaşadığımız suçluluk duygusu olmadan insan öldürmenin bir kolay yolu olduğunu düşündürten hikâyeler gibi gelir. Son zamanlarda bunun böyle olmadığını anlatan birçok zombi hikâyesi izlediğimizin de farkındayım ama bir türlü zombi hikâyelerini ciddiye alamıyorum ve ortalıkta milyonlarca zombi ve onları öldüren insanlar varken duygusallaşamıyorum. Ama dediğim gibi, bu tamamen benim için geçerli bir durum. Zombi filmlerinden keyif alan insanlara kapı bekçiliği yapacak biri değilim kesinlikle.

Öte yandan bugün konuşacağımız Zack Snyder’ın bizlerle buluşturduğu Army of the Dead filmine gelirsek bize, son zamanlarda tükettiğimiz The Walking Dead ve The Last of Us gibi yapımların verdiği duyguların hiçbirini vaat etmiyor ve bu özelliğiyle bir noktada öne çıkıyor. Zombilerin ele geçirdiği bir dünyada hâlâ parayı düşünen bir iş adamının, Las Vegas’taki insanların canlarını kurtarırken arkalarında bıraktıkları parayı ona getirmeleri için özel bir ekip kiralamasını konu alan Army of the Dead, bizi ayrıca daha akıllı ve organize bir grup zombi ile tanıştırıyor. Hatta sınırı geçerek bir de zombi kaplan ile buluşturuyor!

Zack Snyder’ın görüntü yönetmenliğindeki başarısını tekrar görebildiğimiz Army of Dead filmi için daha fazla ne desem bilemiyorum. Yani güzel gözüküyor, çıkınca da izleriz muhtemelen. Hatta büyük bir ihtimalle eğleniriz de. Ama o kadar yani. Zaten kimse filmin Oscar ödüllerine aday olmasını falan beklemiyor. O yüzden eğlenceli gözüktüğünü söyleyerek filmin çıkacağı 21 Mayıs tarihini bekliyoruz.

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili Geekler, Army of the Dead fragmanı hakkında? Sizce beklentimi çok mu fazla düşürdüm? Yorumlara gelin biraz konuşalım.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.