2009 yılında, az bütçeyle çok fazla kar elde etmiş olan güzel bir post-apokaliptik komedi filmi vardı, hatırlar mısınız? İçinde Woody Harrelson‘dan Emma Stone‘a her türlü şahanelikleri bulunduran, zombileri kaynağına yerleştirip iki saat boyunca keyiften keyife sürükleyen, ucundan romantik ama bol güldürmeli Zombieland‘den bahsediyoruz.

Çıktığı yıl itibari ile, henüz süper kahraman filmleri de yeni yeni yükselişteyken; oldukça hatırı sayılır bir kitle tarafından izlendiğini reddetmeyelim şimdi. Zombieland, içerdiği birçok korku-komedi ögesi ile fobisi olanlara bile keyifli vakit geçirtmeyi başarmıştı bir süre için.

Tabii yıllar geçti, biz izleyicilerin dikkatleri farklı yerlere dağıldı; süper kahramanlar patlama yaptı, üç boyutlu senaryoların yarışına girildi… Haliyle de eskiden izleyip de keyif aldığımız az bütçesine rağmen kalbimizde yer eden o basit görünümlü güzel filmler, bir açıdan mazide kaldı.

Yok ya, durun, tam anlamıyla mazide kalmadı aslında. Çünkü aldığımız haber doğrultusunda, beş dakika öncesine kadar güzel, nostaljik bir anıdan ibaret olabilecek Zombieland’in bir ikinci filminin geldiğini sizlere duyurmak isteriz!

Rhett Reese ve Paul Wernick ikilisinin yazarlığını yaptığı Zombieland, 2019’un sonbaharında sinemalara dönmek için şu sıralar hazırlık telaşesindeymiş.

zombieland

“Zombieland’in onuncu yı ldönümü üzerinde çalışıyoruz. Film, Ekim 2009’da çıkmıştı. Birisine onuncu yıl dönümü için ne alabilirsiniz, bunu bilmiyoruz; ama Zombieland 2 bu iş için güzel olabilir. 2019’un başlarında çekmeyi ve Ekim’e doğru da seyirciyle buluşturmayı planlıyoruz. Ana kadro ile tabii ki de.”

Vulture’a Wernick tarafından söylenen bu sözleri iyice okudunuz mu? Çünkü orijinal kadro ile yeni bir Zombieland’in geliyor olması, sizi bilemeyiz ama bizi biraz heyecanlandırdı doğrusu. Woody Harrelson, Emma Stone, Jessie Eisenberg ve Abigail Breslin’in başrollerde olduğunu söylersek sanırız ki bu duygumuz size de sıçrayabilir bir nebze.

İlk Zombieland’in sonunda Eisenberg ve Stone’un karakterleri arasında filizlenen flörtlü ilişkinin meyveleri, Zombieland 2’de yeşerecek anlaşılan. Tabii bu sırada bir çocuk kadar nazlı ama bir o kadar da fena popo tekmeleyen Harrelson’ın karakteri ile Breslin’in yeni milenyum nesli stereotipi olan karakterini de köşeye atmamak lazım. Onların da birbirine atışmalı dinamikleri, muhtemelen aradığımız tatlardan biri olabilir.

Öte yandan, daha çok zombi komedisi izlemek bizce çok çiçek! Sizce de öyle değil mi? Pompalıyla kafalarına sıkıp ortalıkta zombi istilasında hayatta kalmanın kurallarını bağıra çağıra koşuşturmak hiç fena olmazdı hani.

 

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.