Size iki adet haberim var. Önce iyi haber: Yeni bir DC filmi geliyor ve bu film Batgirl ile alakalı olacak! Sonra da kötü haber: Bu film yine Warner Bros’tan çıkacak. Aslında en başında 2017 yılında Joss Whedon’a yazması ve yönetmesi için verilen fakat bir yıl sonra ondan geri alınan Batgirl filminin çıkması bu defa kesinleşti. Buna rağmen kesin bir çıkış tarihi olmasa da 2023 yılında çıkmasını beklediğimiz filme dair birkaç detay öğrendik, sizinle de paylaşıyorum hemen!

Filme dair en önemli detay ile başlayalım: Barbara Gordon kim olacak? Bu sorunun cevabı pek çoğumuzun yakından tanıyamadığı bir isim zira kendisini yalnızca bu yıl çıkan In The Heights filmindeki rolünden tanıyoruz- Leslie Grace, Batgirl’ümüz oldu!

Şahsen, In The Heights’ı henüz izlemediğimden mütevellit kendisi hakkında olumlu ya da olumsuz düşüncelere sahip değilim fakat nispeten sevdiğim bir DC karakterini hiç tanımadığım bir isim canlandıracak olduğu için heyecanlıyım. Leslie Grace’i oyunculuk anlamında yalnızca In The Heights filminde görmüş olsak da kendisinin üç tane Latin Grammy ödülü adaylığı olduğunu da belirtmeden geçmek istemiyorum. Mikrofonu tam burada size devrediyorum o halde: Siz kendisini izlediniz mi? Ne düşünüyorsunuz? Sizce Barbara Gordon rolü, ona yakışır mı?

Batgirl filminden aldığımız tek haber bu değil, ayrıca filmin kamera arkasına dair de kayda değer bazı bilgiler edindik. Bad Boys for Life filminin yönetmenliğini yapmış ikili Adil El Arbi ve Bilall Fallah, Batgirl’ün yönetmen koltuğunda oturacaklar. Batgirl filminin senaryosu da geçen yıllarda izlediğimiz Birds of Prey ve -umuyoruz ki- yakın zamanda izleyeceğimiz The Flash filmlerinin senaryosunu yazan Christina Hodson tarafından kaleme alınacak. Filmin prodüktörlüğünü de Kristin Burr yapacak.

Leslie Grace’in yerine bu filmde oynayacağı söylenen diğer isimler arasında Isabela Merced ve Zoey Deutch vardı fakat madem ki artık kesin olarak kimin oynayacağını biliyoruz, bu söylentilere göz devirerek bakabiliriz. Yalnız dedikodulardan yola çıkacak olursak belli ki Barbara Gordon’u oynaması için hepimizin bildiği ve sevdiği bir diva seçmek yerine tanımadığımız isimleri seçmeye karar vermişler. Nasıl bir karar sizce? Barbara Gordon’u canlandıracak oyuncuyu siz seçecek olsanız kimi seçerdiniz?

Batgirl filminden beklentileriniz neler? Yorumlarda buluşalım!

Yazar

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.