Blade filminin yakası dertten kurtulmuyor.

Variety’nin MCU adına yayınladığı ve içinde markanın son zamanlarda yaşadığı sorunlarla ilgili detaylar bulunduran dosyada bahsedilen meselelerden biri de Blade filmi. Bir noktada senaryoda neredeyse dördüncü başrole ötelendiği söylenilen karakter için önceki senaryo taslaklarının yazarlarından biri yorum yapmış:

Blade filminin taslaklarından birinde grev öncesinde çalıştım. ‘Blade’in dördüncü başrol olduğu ya da filmin hikâyesinin bir kadın tarafından ilerletilip hayat hakkında derslerle dolu olduğu’ bir versiyon hiç görmedim ama galiba benim bırakışımdan beridir birçok şey olmuş olabilir. Parçası olduğum taslaklarda Blade filmin %99’luk kısmında vardı.” Adam haklı olabilir kendi zamanı için ama bu söylentiler de kulağa hiç de uçuk gelmiyor markanın son yıllardaki kafa yapısına bakınca. Mahershala Ali durumdan o kadar rahatsız olmuş ki bir noktada filmden ayrılmakla bile tehdit etmiş şirketi söylenene göre.

mahershala ali jeremy renner blade san diego comic-con

Blade filmi MCU’nun başroldeki erkek karakteri kadın haliyle değiştirdiği ya da değiştireceği tek proje değil. She Hulk dizisi bunu tatmin edici şekilde yapamasa da, Hawkeye buna güzel örnek mesela bir noktada. Loki’nin Sylvie ile partner olması ya da Thor: Love and Thunder filminde Jane Foster’ı da Thor olarak görmek diğer başarılı uygulananlardan oldu fakat Blade gibi daha ilk defa bu evrende göreceğimiz bir karakteri de direkt ilk filmden kızı ile değiştirmek, karakteri görmeyi yıllardır bekleyenlere yapılan bir haksızlık.

Blade filmi hakkında çıkan söylentilere ne diyorsunuz? Sizce filmin en son hâlinde de böyle mi olacak? Azınlık karakterleri bu tür yapımlara getirirken zorlama hissettirmemesi için izlenmesi gereken yol nedir? Düşüncelerinizi kendinizi çok da geri plana atmadan yollayın bize.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.