Bu yılın artık ne kadar kötü bir yıl olduğunu anlatarak değerli vaktinizi daha fazla ziyan etmeyeceğim. Bu yıl berbat bir yıldı hepimiz için. Ama bu yılın içinde bile hala tutunduğumuz, belki yılı kurtarır diye ümit ettiğimiz bir şeyler vardı. Ama onlar da birer birer ertelenerek, terk-i yıl ettiler ve sonuçta 2020 yılı her geçen gün daha kötü bir hale geldi. İşte benim son kalelerimden, bu yıla dair son umutlarımdan biri olan Dune filmi de ertelendi! Hem de 2021 yılına!

Yani hepiniz aslında benim Dune heyecanıma yakından şahit oldunuz. Oyuncu seçimlerine ayrı, dergi kapaklarına ayrı, fragmanlara ayrı coştum. Youtube’a ayrı, siteye ayrı bir sürü Dune yazısı yazdım. Dune benim için bu yılı tek başına kurtaracak yegane şeydi. Fakat işte olmadı. Collider’ın dün gece yazdığı habere göre Dune filmi tamı tamına bir yıl, yani Ekim 2021 tarihine erteledi. Haberi okuduğumdan beri sanki yüreğime birisi Gom Jabbar iğnesi batırdı. O kadar fazla canım yandı.

Öte yandan dün gecenin tek kötü haberi bu kadar da değildi. Warner Bros., Dune ile başlayan bu erteleme haberlerine DCEU ile devam etti. Daha önce size Wonder Woman’in erteleneceğini söylediğimde buna Dune’un da katılabileceğini söylemiştim ama görünüşe göre ben oldukça naif davranmışım. Zira Warner Bros., sadece bu yıl çıkacak Wonder Woman ve Dune’u gelecek yıla ertelemekle kalmadı, gelecek yıl çıkması planlanan Batman filmi dahil birçok filmini de erteledi. Normalde Ekim 2021’de çıkması planlanan Batman filmi, vizyon tarihini Dune’a kaptırarak kendisine yeni bir vizyon tarihi verildi ve Mart 2022 yılına ertelendi. Yani dostlarım, sizin de anladığınız gibi kötü günleri geride bıraktık. Şimdi sıra daha kötü günlerde…

Tamam, biliyorum bütün bunlar çok kötü haberler ama bir taraftan da oh çekmeden edemiyorum ya. Yani arkadaşlar Tenet’i gördük. Resmen bir Christopher Nolan filmi can çekişti gişede. Aynı şeyin Dune’un ya da Batman’in başına gelmesini hiç istemezdim. Öte yandan gelecek sene ekim ayında patlamış mısırımı alıp, tüm arkadaşlarımla yan yana Dune izleme hayali bana çok daha güzel geliyor. Umarım bu dediğime gelecek sene ekim ayında bakıp “Ne kadar safmışım” demem. Umarım yani.

Siz ne düşünüyorsunuz bugün getirdiğim kötü haberlere? Artık üzerime yapıştı bu kara haber damgası. Siz de benim gibi iyimser davranıp gelecek sene rahat rahat mı izlemek istiyorsunuz yoksa “Keşke bu sene çıksaydı” mı diyorsunuz? Yorumlara gelin biraz dertleşelim.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.