Bugün, Star Wars: The Clone Wars’un yedinci ve son sezonunun yeni bir fragmanı daha geldi. Bu yeni fragmanla beraber zaten yıllardır yetim kalmış olan bu dizinin kurtarılmasına ve efsanevi Klon Savaşları’na bir son verilebilecek olmasına sevinen bizler, fragmandan gördüklerimiz doğruysa muhtemelen hayal edebileceğimiz en iyi finale kavuşacağız.

2008 yılında Dave Filoni’nin önderliğinde başlayan bu animasyon dizisi, belki de tartışma yaratmayacak biçimde, ana serinin dışındaki en iyi Star Wars işi olarak pek çok hayranın kalbinde yer etmişti, ancak Disney’in Lucasfilm’i satın almasından sonra, 2014 yılında yayınlanan altıncı sezonuyla, uzun bir süre bitmemiş biçimde kalmıştı.

Yedinci ve son sezon olması planlanan bu sezonda, savaşın son yıllarına tanık oluyoruz. Bir yandan, bize Revenge of The Sith‘i hatırlatan görünüşleriyle Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Mace Windu ve Yoda gibi karakterleri görürken, bir yandan da Darth Maul’un geçen sezonlarda Mandalore’da kurduğu suç imparatorluğuna karşı savaşan Ashoka’yı kendi yolculuğunda görüyoruz. Bu yolculukta Ashoka’ya eski Death Watch klanının üyelerinin eşlik ettiğini göreceğiz herhalde çünkü kendisini çoğu zaman Mandalore’da görüyoruz.

Zaman olarak Revenge of The Sith‘in içerisinde de geçebileceğini, Mace Windu’nun, “Jedi’ları yok etmek için kurulmuş bir komplo seziyorum” cümlesinden anladığımız bu yeni sezonda, anlaşılan, bazı sürprizler de olacak. Maul ve Ashoka’nın karşı karşıya gelmesi, Anakin’in karnı burnunda olan Padme’nin hologramına dokunması, Mandalore’daki isyancı klonlar, Coruscant Savaşı ve bunun gibi daha pek çok etken, bu sezonun RoTS’te görmediğimiz pek çok olayla bizi buluşturacağına delalet.

21 Şubat’ta, Disney+’ta yayınlanacak olan bu son sezon,  eski – yeni fark etmeksizin tüm Star Wars hayranlarının beklentisini fazlasıyla karşılayacak gibi. Benim aklımda ise bir tek soru var: Acaba bu dizide Order 66’i görecek miyiz?

Her ne olursa olsun, şundan kesinlikle eminiz: Skywalker Saga’yı hatasıyla doğrusuyla geride bırakan Disney, The Mandalorian’dan beri, aslında en başından beri alması gereken yolu tutmaya başladı. Bu durum, ana film serisi için olmasa da yolda olan yeni yan projeler için mutluluk verici bir gelişme.

Yazar

Kendisinden başka mülkü olmayan, tüm insanlığa karşı sevgi dolu, sıradan bir insan. Beat yapmayı, çizgi roman yazıp çizmeyi amatör ruhuyla, profesyonelce sever. Kendisini Instagram'da @thewritermusic adıyla bulmanız mümkündür.

5 Yorum

  1. ahsoka hayrını Cevap ver

    şu en sevdıgım dizininn 7 sezonu cıksa artıkk her ay araştırıyorum cıkdımı cıkmadımı diyeee

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.